Ödenecek 2 Nolu Kdv Hk.

yunuss85

Katkı Sunan Üye
Merhabalar,

360 hesabıma mahsuben 280,00 TL ödenmesi gerekirken 285,00 TL girilip o şekilde vergi ödenmiş.

bu durum 30.08.2012 tarihinde yapılmış. bir sorun olurmu. düzeltme verilmesi uygun olurmu.

satıcı firmaya vergi dairesi bu konuya ilişkin yazı göndermiş.ilgili yazıyı okumadım detayını bilmiyorum ama
yinede size danışmak istedim.

yardımlarınız için teşekkürler.

Anladığım kadarıyla fazladan ödenen bir tutar söz konusu,
Fazla ve yersiz ödenen tutar için izahatlı bir dilekçe ile müracaat ederek gelecek dönem verginizden mahsup isteyebilirsiniz.

285 TL ödendiğine göre matrah da hatalı beyan edilmiştir. Baynannameye düzeltme yapmalısınız.

Merhabalar,

360 hesabıma mahsuben 280,00 TL ödenmesi gerekirken 285,00 TL girilip o şekilde vergi ödenmiş.

bu durum 30.08.2012 tarihinde yapılmış. bir sorun olurmu. düzeltme verilmesi uygun olurmu.

satıcı firmaya vergi dairesi bu konuya ilişkin yazı göndermiş.ilgili yazıyı okumadım detayını bilmiyorum ama
yinede size danışmak istedim.

yardımlarınız için teşekkürler.

Prisoner'a katılıyorum.

Eğer beyan doğru ise (280 TL) ve 285 TL ödedi iseniz, aradaki fark için izahat yazarak ve gerekli belgeleri dilekçe ekine koyarak VD'ne müracaatta bulunabilirsiniz.

Eğer ki beyanın doğrusu 285 TL ise, o zaman merkür'ün dediği gibi düzeltme de gerekir.

Syg.

ilginize teşekkürler,

Fazla ödemeden ötürü düzeltme verince ceza-i işlem uygulanır mı acaba?