Ofis Açmak İstiyorum

merhaba forum üyeleri
smmm belgemi 8 ay önce aldım, yaklaşık 4 senedir bu işin içindeyim.
çalıştığım ofiste asgari ücret maaş alıyorum ama defter tutmam için izin vermiyorlar.
sabah 8.30 akşam 18.00 19.00 arası çıkış saati oluyor(yoğun zamanları saymazsak)
tabiki bazen geceye kadar çalışıyoruz.
fazla mesai filan almıyoruz ama yemek ofisten.
ben yeterlilik olarak orta seviyedeyim ama tabiki iş bakımından, yani mevzuata vakit ayıracak fazla zaman bulamıyorum.
el yanında çalışmak biraz sıkmaya başladı diyebilirim ve zamanla anlıyorsunuz sonu yok, yani ofiste gelecek yok.
ofis açarsam dairem var yani kira ödemem olmayacak, ve bizim kendi şirket defterimiz var aylık 900 tl muhasebe parası var onu alacağım.
başka bir deftere sahip değilim ama 3-4 işletme çekebilirim.
değerli yorumlarınızı almak isterim ? sizce nasıl olur ?

emre bey öncelikle alacağınız her karar hakkınızda hayırlı olsun.
Çevremde sizin gibi evden 3-4 defter tutarak iş yapan arkadaşlarım var. büro olmadığından mıdır bilmiyorum ama fazla defter bulamıyorlar.
başka büroda çalışma şartları da uygun gelmediğinden çok ciddi sıkıntı yaşayan mali müşavir arkadaşlarım var.
ben sizin yerinizde olsam.
size ayda 1000-1500 arası ücret ödeyebilecek ve sizin de o firmalarda mali danışmanlık finansal raporlama ve analiz yapabileceğiniz orta üstü 2-3 firma bulabilirseniz büro bile açmadan haftada 3-4 gün mesai harcayarak çalışabilirsiniz.
tabii bu şartlarda firma bulmak da kolay değil.
bir diğer alternatif şuanda aldığınız maaştan daha fazla verebilcek bir firmada bağımlı mali müşavir olarak çalışabilirsiniz. bu durumda da firmanın muhasebesinin yanında finans işleriyle de ilgilenmeniz gerekecektir.
acizane tavsiyem bürolarda vakit öldürmek yerine sağlam bir şirkette muhasebe yönetiminde posizyon alabilecek şekilde bir iş bulmanız...