fonradar

Oto galerisi

Arkadaşlar kolay gelsin.Oto galerisi olarak sadece minibüs alım-satımı yapılacak.Bu araçlar 0 olarak veya
2.el olarak alınacak ve satılacak.Sormak istediğim bu minibüsler 0 olarak veya 2.el alındığı zaman %18 KDV yi Beyannamemizde indirim konusu yapabilirmiyiz.Bunlar sonuçta ticari araç ve ticari faaliyet için kullanılacak.Teşekkürler.

Selamlar Öncelikle bu konuda gelir idaresinin muktezası var tamamını okumanı tavsiye ederim.

Oto galerisi faaliyeti gösteriyor ise sıfır km araçlardaki kdv indirime tabi ikinci el araçlarda ise idarenin görüşü kdv tutarını direkt olarak gidere yazmak alımdaki oran ne olursa olsun satışta %1 olarak fatura kesip %1 lik kısmı beyan etmek yönünde

Saygılarımla

Arkadaşlar kolay gelsin.Oto galerisi olarak sadece minibüs alım-satımı yapılacak.Bu araçlar 0 olarak veya
2.el olarak alınacak ve satılacak.Sormak istediğim bu minibüsler 0 olarak veya 2.el alındığı zaman %18 KDV yi Beyannamemizde indirim konusu yapabilirmiyiz.Bunlar sonuçta ticari araç ve ticari faaliyet için kullanılacak.Teşekkürler.

Düzeltiyorum haklısınız aşkınbulduk ben oto galerisine dikkat ettim araçlar binek değil ticari alımlarda da satışlarda kdv % 18 indirim konusu yapılabilir.

Saygılarımla