Oy Kullanmak İçin İkametgah Değişikliği-Sgk Açısından

Z!F!R

Katkı Sunan Üye
Merhabalar. Yakın bir akrabam memlekette belediye başkanlığına adaylığını koydu. Ben İstanbulda çalışıyorum ve burada sgk'lıyım. Şu an ikametim hiç bir yerde gözükmüyor eski evimden taşınıp yeni evimin olduğu yere kayıt yaptırmadığımdan dolayı. Şimdi ikametgahımı memlekete aldırsam ve oyumu kullansam, sgk açısından problem yaşar mıyım?

Sgk bu durumu denetlemiyor, şimdiye kadar bir sorunla karşılaşmadık, kaldı ki seçim için diyorsanız geçici (3-5 aylık) bir durum olacak, sorun olacağını sanmıyorum.

Yasal olarak da firmaların (iş sözleşmesinde belirtilmişse) farklı şehirlere işle ilgili göndermeleri de mümkün kaldı ki. Tabi sürekli orada çalışıyorsanız işyerinin orada bir sgk dosyası, kaydı olması gerekir.

Ama bunun incelendiğine hiç rastlamadım.

Sgk bu durumu denetlemiyor, şimdiye kadar bir sorunla karşılaşmadık, kaldı ki seçim için diyorsanız geçici (3-5 aylık) bir durum olacak, sorun olacağını sanmıyorum.

Yasal olarak da firmaların (iş sözleşmesinde belirtilmişse) farklı şehirlere işle ilgili göndermeleri de mümkün kaldı ki. Tabi sürekli orada çalışıyorsanız işyerinin orada bir sgk dosyası, kaydı olması gerekir.

Ama bunun incelendiğine hiç rastlamadım.

Yanıtınız için teşekkür ederim. İnternette bununla ilgili bir olaya da hiç rastlamadım. İnşaallah problem olmaz.