Özel dershanelerin ödediği vergiler

arkadaşlar yaklaşık 4 ay önce parasını peşin 800 tl ödeyerek kpss kursu veren bir dershaneye kayıt oldum. daha sonra bazı özel nedenlerden dolayı bu kurstan çıkışımı talep ettim. şu ana kadar herhangi bir derse ya da denemeye girmedim, herhangi bir kitap ya da döküman da teslim almadım. benimle ilgilenen görevli ödediğim paranın yaklaşık 200 lirasının kesileceğini, kesilen bu ücretin vergiye ödeneceğini söyledi. dersanenin böyle bir hakkı var mıdır? yoksa hangi kanun maddeleri bunları bağlar?

Ynt: Özel dershanelerin ödediği vergiler

Sayın Yusuf Dershanlerle diğer vergi mükelleflerinin VUK yönünden bir farkı bulunmamaktadır. Yalnızca yılda bir defa harç ödemektedirler. Bu harcın da sizinle bir ilgisi yoktur.
Deshane size bir hizmet vermediğine göre vergide ödemeyecektir. Hizmet verseydi zaten vergiyi hizmetin üzerine ilave ederek hesaplayacaktı.

Ynt: Özel dershanelerin ödediği vergiler

yuusuf65 ' Alıntı:
arkadaşlar yaklaşık 4 ay önce parasını peşin 800 tl ödeyerek kpss kursu veren bir dershaneye kayıt oldum. daha sonra bazı özel nedenlerden dolayı bu kurstan çıkışımı talep ettim. şu ana kadar herhangi bir derse ya da denemeye girmedim, herhangi bir kitap ya da döküman da teslim almadım. benimle ilgilenen görevli ödediğim paranın yaklaşık 200 lirasının kesileceğini, kesilen bu ücretin vergiye ödeneceğini söyledi. dersanenin böyle bir hakkı var mıdır? yoksa hangi kanun maddeleri bunları bağlar?

200 lira kesintiye razı olmakta fayda var....
600 tl nizi de alın 200 tl den de vazgeçin...
kötü bir öneri değil....