fonradar

Özel Hastane Raporu

SSK Anlaşması Olmayan Özel Hastane Sağlık Raporu geçerli midir?

10.06.2010 tarihinde Özel bir hastanede ameliyat oldum.
Operasyonun tamamını Özel sigorta karşıladı.
Operasyon neticesinde 10 gün rapor verildi.
Ben de bu raporu insan kaynaklarına bildirdim.
Fakat bugün(28.06.2010) öğrendiğime göre rapor sskda çalışmayan bir doktordan alınmış olduğu için ssk nezdinde geçersiz sayılıyormuş.
Bu durumda ay sonunda gelmediğim günler ücretimden kesilecek.
Buna karşı yapabileceğim bir şey var mı?
Forumda arattığımda ssk ile anlaşmalı bir hastanede raporu onaylattığımda problem olmaz deniyordu.
Fakat ben ameliyat olalı bir 18 gün oldu. Şimdi de onaylatabilir miyim?

Ynt: Özel Hastane Raporu

Merhaba
Rapor parası alma şartlarından biride Kurumca tayin ve tespit olunan hekim veya sağlık kurullarından alınmış olması şarttır.

Fakat ssk hastanesinde onaylma işi olduğunu hiç duymadım Yapmdıkları ameliyatı nasıl üstleniyorlar bilemicem Kolay Gelsin

Ynt: Özel Hastane Raporu

SGK?nin 2010/66 sayılı Genelgesi ve 27.05.2010 tarihli Duyurusu
...........
2-İstirahat Raporu Düzenleme Esasları
25/03/2010 tarihli ve 27352 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 2010 Yılı Sağlık Uygulama Tebliğinde yer almayan istirahat raporlarının düzenlenme esasları da 2010/66 sayılı Genelgede aşağıdaki şekilde açıklanmıştır:
1) İstirahat raporlarının Kurumla sözleşmeli sağlık hizmeti sunucuları tarafından düzenlenmesi şarttır. Kurumla sözleşmesi olmayan sağlık hizmeti sunucuları tarafından verilen ve istirahat süresi 10 günü geçmeyen raporlar, Kurumla sözleşmeli resmi sağlık hizmeti sunucusu hekimi tarafından; 10 günü aşan raporlar ise Kurumla sözleşmeli resmi sağlık hizmeti sunucusu sağlık kurulunca onandığı takdirde geçerli olacaktır.
..............
incelemenizde fayda var.