Özel Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Sınavı

Geçici Madde 2 ? Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Sınavına katılan Serbest Muhasebeciler, Özel Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Sınavlarına katılmak istedikleri takdirde, daha önce Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Sınavından başarılı oldukları;

Finansal Muhasebe sınavı veya Muhasebe Denetimi sınavına karşılık, bu düzenlemede öngörülen Muhasebe ve Denetim sınav konusundan,

Hukuk (Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, İş Hukuku, Sosyal Güvenlik, İdari Yargılama Hukuku) sınavına karşılık, bu düzenlemede öngörülen Hukuk (Ticaret, İş, Sosyal Güvenlik) sınav konusundan,

Vergi Mevzuatı ve Uygulaması sınavına karşılık, bu düzenlemede öngörülen Vergi Hukuku sınav konusundan,

Muhasebecilik ve Mali Müşavirlik Meslek Hukuku sınavına karşılık, bu düzenlemede öngörülen Meslek Hukuku, Mesleki Değerler ve Etik sınav konusundan,

muaf tutulurlar. Ancak, sınav konularından muaf tutulma halinde de Mesleki Uyum Eğitimine katılmak zorunludur.

arkadaşlar ben serbest muhasebeciyim. 4 temmuz da son kalan vergi ve denetime girdim. vergiyi geçiyorum. ama denetimden büyük bir ihtimal kalıyorum. kasım son hakkım.
yukardaki maddeye göre ben bu geçiş sınavına girmeden sadece eğitime katılıp belgeyi alabilir miyim? yoksa ben yanlış mı algıladım maddeyi?

Ynt: Özel Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Sınavı

ilk önce eğitime katılacaksınız smmm sınavından geçtiğiniz derslerden muaf olacaksınız en son da özel smmm sınavında geçemediniz denetimden en az 50 almanız gerekiyor
bu sınavda eğitimden aldığınız notun %35 ile denetim sınavından aldığınız notun %65 i toplamı
50 olursa ruhsatı alacaksınız

Finansal Muhasebe sınavı veya Muhasebe Denetimi sınavına karşılık, bu düzenlemede öngörülen Muhasebe ve Denetim sınav konusundan

muhasebe ve denetim tek sınav ama. bana göre Finansal muhasebeyi geçtiğim için denetime girmeyeceğim gibi geliyor. arda 'veya' bağlacı var.

fınansal muhasebeden geçtiniz mi?
o zaman sadece eğitime katılacaksınız
metinden öyle anlaşılıyor
odayı arayıp sorun en kesin bilgi onlarda
ruhsatınız hayırlı olsun kolay gelsin

teşekkür ederim. darısı bütün arkadaşların başına.

Özel Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik NEDİR?

sm ruhsatın var ise lisans mezunu olsanda olmasanda smmm sınavından değişik bir sınav sistemi ile smmm olabilme.