fonradar

Özel Tüketim Vergisi Mükellefiyet Kaydı

muku82

Katkı Sunan Üye
Merhabalar ,

Özel tüketim vergisi mükellefiyet kaydının açılması için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor?

Gümrükten ürünleri geçiremedik özel tüketim vergisi mükellefiyet kaydı istediler..

Sonrasında nasıl bir yol izlemeliyiz?

Teşekkürler

Vergi Dairesinden , petrol ve türevleri olarak mükellefiyet kaydı açıldı..

Özel Tüketim Vergisi Beyannamesi nasıl gönderilecek ?

Lütfen Bilgisi Olanlar Yardımlarınızı Bekliyoruz..

Özel Tüketim vergileri ithalde gümrük idaresi tarafından tahsil edilir. Ayrıca beyanname vermenize gerek yoktur.

Özel Tüketim vergileri ithalde gümrük idaresi tarafından tahsil edilir. Ayrıca beyanname vermenize gerek yoktur.

Sayın smmm.01 Özel tüketim vergisi beyannamesini ayda iki defa olmak üzere vermek zorundaymışız. Siz ithalde gümrük idaresi tarafından tahsil edilir demişsiniz , Gümrük idaresi tarafından tahsil edilmedi. Siz daha önce bu şekilde bir uygulamada bulundunuz mu?

Arkadaşlar ,

Ayda 2 defa olmak üzere özel tüketim vergisi beyannamesi vermek zorundayız. Satış yapıldığı zamanlarda ilgili madeni yağlar beyan edilecekmiş. O ay satış yok ise beyannamenin boş olarak verilmesi gerekiyormuş. Beyannameyi e beyanname sisteminden boş olarak bildiremedim. Bilgisi olan var mı?

"beyan edilecek bilgim bulunmamaktadır" şeklinde açıklaması olan kutucuğu işaretlerseniz boş beyan verebilirsiniz.