fonradar

Özürlü Personel

iyi günler arkadaşlar....

daha önce işe aldığımız personelin özürlü olduğunu yeni öğrendik...
%43 oranında sağlık raporu getirdi...
işiçi sayımız 50 ye yaklaştığı biz de çalışan personelimizi özürlü olarak bildirmek istiyoruz..
ssk giriş doğal olarak normal olarak bildirildi. bununla ilgili bir problem olurmu.
bu süreçten sonra yapılması gerekenler nelerdir. bilgi verirseniz sevinirim.

Ynt: özürlü personel

Bende de vardı aynı durum.. bir sıkıntıyla karşılaşmadım..

Özürlü arkadaşın işkur'da kaydı varsa.. bir sıkıntı yaşamazsınız..İşkur'a bir dilekçe yazın.. ya da müsaitseniz ziyaret edin.. onlar gerekeni yapacaktır..

ztn her durumda işkura bildireceksiniz engelli eleman olduğu için ve işkurdan sizde engelli olarak çalıştığına dair yazı alıp onuda bağlı bulunduğunuz sgk müdürlüğüne bildireceksiniz bu durumda sorun olacağını sanmıyorum fakat sgk ya bildirmenizde tekrar yarar var

kerassunde28 ' Alıntı:
iyi günler arkadaşlar....

daha önce işe aldığımız personelin özürlü olduğunu yeni öğrendik...
%43 oranında sağlık raporu getirdi...
işiçi sayımız 50 ye yaklaştığı biz de çalışan personelimizi özürlü olarak bildirmek istiyoruz..
ssk giriş doğal olarak normal olarak bildirildi. bununla ilgili bir problem olurmu.
bu süreçten sonra yapılması gerekenler nelerdir. bilgi verirseniz sevinirim.

özürlülük durumu tam olarak ne , nasıl oldu da sakladı merak ettim.

Ynt: Özürlü personel

personel küçük yaşta geçirmiş olduğu kaza yüzünden kafatasında %43 oranında bir özür durumu oluşmuş....
hatta bu sebeple askerden muaf tutulmuş....

bu bilgileri bize daha sonra iletti....

Ynt: Özürlü personel

ayrıca bu personel 5084 %80 teşvikten yaralanıyor.. özürlü olarak sgk ya bildirdiğimde 5084 den yararlandırmaya devam etsem herhangi bir problem olurmu...yani iki teşvikten birini seçmek bizim elimizdemi yoksa özürlü teşviğinden faydalandırmak zorunlumu...

Arkadaşlar Merhaba ,

Engelli personelleri her yılın başında sgk'ya bildiriyorduk.E-Bildirge'de ki Engelli Teşvik Yönetim Sistemi'nden sonra böyle birşey yapmamıza gerek kaldı mı ? Teşekkürler