Pamuk Faturasında Fiyat Farkı Faturası

Merhabalar 2017 yili sezonunda ürettiğimiz pamugu emanet olarak circir fabrikasina emanete biraktim kendi kafasinangore dusuk vergilendirmek icin pamugun fatura ustundeki kalitesini ve randumanini dusuk göstererek dusuk fiyattan kesmistir kasim ve aralik olmak uzere iki farklı fatura bunun uzerine ben pamugu nisan ayinda 3 bucuk liradan kestim simdi bu islemler sojucunda ilk once kendi kafasina gore kestifi faturajin 2.2 vergisi 2bin lira tutuyorken ben pamugu sattifim toplam tutar fiyatinin 2.2si 6bin lirayi geciyor bana fark faturası kesicez falan ayagin yapti senin malini satıp oyle para gecicek va dedi ama nisanin 24unde fsrk fsturasi fslan kesmedi gormedik bu islemin sonunds benden 4bin lira daha para istiyor vergi ciktigi icin bilgolisi olab varmi

Parayı fark faturası karşılığında mı istiyor sayın alperen09.emanete bıraktığınız depo ile ilgili aranızda sözleşme mevcut mudur.

Parayı fark faturası karşılığında mı istiyor sayın alperen09.emanete bıraktığınız depo ile ilgili aranızda sözleşme mevcut mudur.

Konu soyle simdi bizim verdigimiz toplam pamuk kilosu carpi pamuk fiyati sonucundan 2.2lik bir vergi kesintisi yapiliyor simdi biz emanete verdigimiz icin kendi kafasina gore pamugun kilosunu 1.80kurustan fsturalandirmis yani 50ton pamuk oldugunu varr sayalim 50tonx1.80krs=90bin lira yapıyor bu paranin %2.2si pesin olarak devlete vergi olarak aktarmak icin fabrika bizden kesip devlete ödüyor bu noktada kilosu 1.80tl den kestigi 50 ton pamugun karsiligi 90bin lira bununda 2.2si 1.980lira vergi cikiyor fakat biz pamugu mayis ayinda 3.50tlden kesince bizden vergiyi 3.50dan istiyor fakat kestigi fatura ortada fsrk fsturasi kesicem diyor ama fark fsturasi falan yok ortada parada bankadan hesabimjza geciyor nasil bi yol izlemem lazim