fonradar

Perakende Satış Fişi Numarası

merhaba arkadaşlar.........
sabit iş yeri olan tekstil ticareti ile uğraşan bir şirket aynı zamanda pazar takibi suretiyle de satış yapmaktadır. aynı günde bir kaç pazara gidilmektedir. dolayısıyla perakende satış fişleri numarası kesintisiz takip edilememektedir. her bir pazar için ayrı seri numaralı perakende satış fişi bastırabilirmiyim. bu konuda nasıl bi yol izlemeliyiz...

Ynt: Perakende Satış Fişi Numarası

eğer aynı gün birden fazla pazarda satış yapıyorsan her pazar için ayrı bir cilt kullanabilirsin.

sayın nane
her pazar için ayrı cilt derken ciltlerin seri numaraları ayrı sıra numaraları aynı perakende satış fişi bastırmam gerekiyor bu şekilde düşünüyorum. bunu matbaaya anlatamıyorum. acaba kacırdığım noktamı var....

her pazar için ayrı ayrı perakende satış fişi bastırmanıza gerek yok.
her pazar için elinizde var olan perakende fişlerinden bir tanesi kullanabilirsiniz.
yalnızca perakende satış fişlerinin üzerinde adres kısmının üzerine pazarın adresini ayrıca yazmanız yeterli olacaktır.

haftanın 5 günü pazara gidildiğini ve bir günde 2 ayrı pazara gidildiğini düşünürsek pazar isimlerini yazmam karışıklığa sebep olur diye düşünüyorum. sonuçta bunu mükellefin takip etmesi zolaşıyor. ben iki ekip olarak iki ayrı seri numaralı fiş düşünmüştüm a serisi b serisi gibi.......

a-1/50 1.cilt a-51/100 2.cilt, 1.cildi sadece a pazarında 2.cildi sadece b pazarında kullanabilirsiniz. ama aynı cildi sadece o pazarda kullanın. 1. cildi bir a pazarında bir b pazarında kullanırsa olmaz. ciltleri karıştırmaması için kapağına kullacağı pazarın ismini yazabilir.

teşekkür ederim arkadaşlar iyi çalışmalar.