Personel Taşıma Taşeronluğu Sözleşme Örneği

PERSONEL TAŞIMA SÖZLEŞMESİ
İŞYERİNİN
UNVANI :.............................................................................
ADRESİ :.............................................................................
TAŞIYICININ
UNVANI :.............................................................................
ADI SOYADI:........................................................................
PLAKA NO :..........................................................................
ADRESİ :.........................................................................
TELEFON NO:........................................................................

SÖZLEŞMENİN İMZA TARİHİ:........../...../.......
SÖZLEŞMENİN YÜRÜRLÜLÜK TARİHİ:....../...../.....
SÖZLEŞMENİN SÜRESİ :..........................

Sözleşmede ............................................şirket.............................taşıyıcı olarak adlandırılacaktır.Belirtilen adresler,kanuni ikametgah olarak kabul edilir.Adres değişiklikleri yazılı olarak bildirilir.
GENEL ŞARTLAR
01-Taşıyıcı............plakalı araçları ile şirketin yukarıda belirtilen adreste bulunan fabrikalarına .......................yerleşim merkezindeki personeli belirli saatlerde taşıyacaktır.
02-Taşıyıcı sözleşmede belirtilen araçlar dışında şirkete yazılı bilgi vermeden başka bir araç ile personel nakli yapamaz.Her aracın taşıma kapasiteleri belirtilecek,kapasitenin üzerinde personel taşımayacaktır.Taşıyıcıların araç kapasitesi................kişiliktir.
03-Taşıyıcı servis yapılacak saatten 20 dakika önce belirtilen yerde hazır bulundurulacaktır.
04-Taşıyıcı aracın arızalanması halinde,hemen tamiri mümkün değilse,personel en erken biçimde başka bir araç ile yukarıda belirtilen fabrikaya ulaştırılacaktır.İşi biten işçileri de yerleşim yerlerine götürmek için de aynı kural geçerlidir.Arızalı aracın yerine ikame edilen aracın cinsi ve sürücünün nitelikleri bu sözleşmeye uygun olacaktır.
05-Şirket taşıyıcıya personelin taşıması karşılığı olarak aylık................YTL ödeyecektir.Bu ücret ayda en fazla ...........adet servis hizmeti içindir.Servis sayısında artış olduğu takdirde servis başına ücret kadar fazla ücret ödemesi yapılır.
06-Yakıta zam geldiğinde zam oranının 1/3 ü oranında taşıma ücretine ilave edilecektir.
07-İşveren veya vekili işyeri servis saatlerini düzenlemekte serbest olup,taşıyıcı bu taşıma planına uymakla yükümlüdür.
08-Taşıyıcıya servis bedelini aşmamak kaydı ile fiş kestiği şöförüne ve kendi araçlarına servis ücretine mahsuben yakıt verilebilinir.
09-Her yılın ocak ve Temmuz aylarında taşıma ücretinde iyileştirme yapılır.
10-Taşıyıcı,personel taşı8ması sırasında trafik kurallarına ve şirketin vereceği yazılı veya sözlü talimatlara uymayı kabul ve taahhüt eder.Taşıyıcıya bağlı araçlar şehir dışında 80 km/saat,şehir içinde 40 km/saat süratle syretmek ve şirketin görevlendireceği araç ve sorumlusunun uyarılarını dikkate almak zorundadır.
11-Taşıyıcı araçlara kaza ve koltuk sigortası yaptıracak ve poliçenin fotokopisini işyerine verecektir.
12-Trafik veya diğer resmi ve yarı resmi kurumlarda gelecek cezalar araç sahibi,sürücüsü ve taşıyıcıya aittir.
13-Araç sahipleri,araçlarını ehliyeti yeterli sürücülere kullandıracaklardır.Yetersiz ehliyet ve araç kullanımı sırasında meydana gelebilecek kazadan araç sahipleri kendileri sorumlu olacaklardır.
14-Personelin inme-binme esnasında sağlıklı dağıtımından taşıyıcı ve araç sürücüleri sorumludur.
15-İşçi servisi yapıldığı sırada işyeri personelinin dışında yolcu alınması yasaktır.
16-Taraflar bu sözleşmeyi bir ay önceden gerekçeli ve yazılı olarak fesh ettikleri takdirde karşı tarafa herhangi bir nam altında tazminat ödemezler.
17-Bu sözleşme tarafların istemeleri üzerine yılbaşında yenilenir.Eğer yenilenmezse önceki yılı takip eden takvim yılı içerisinde bir defaya mahsus olmak üzere geçerliliği devam eder.
18-Anlaşmazlık halinde işyerinin kurulu bulunduğu yer mahkeme ve icra daireleri yetkilidir.

İş bu sözleşme 18 maddeden ibaret 2 nüsha düzenlenmiş ve taraflarca okunup serbest iradeleri ile imza altına alınmıştır.

İŞVEREN ARAÇ SÜRÜCÜSÜ TAŞIYICI ARAÇ SAHİBİ

Re: PERSONEL TAŞIMA TAŞERONLUĞU SÖZLEŞME ÖRNEĞİ

Merhaba;

Bu güzel form örneklerinizi ısrarla takip ediyorum.Çok güzel formlarınız var.Benim kullanmış olduğum formlarla karşılaştırıp, değerlendiriyorum.Devamını bekliyoruz.

Aslında benim bir önerim var.Bu gibi formları dosya olarak yükleme yapabileceğimiz bir bölüm olsa çok güzel olur.Herkes örnek formları buradan temin edebilir.Buradan Sayın Alomaliye Yetkililerine duyuralım.

Önerilerinizi bekliyoruz.

Re: PERSONEL TAŞIMA TAŞERONLUĞU SÖZLEŞME ÖRNEĞİ

HResources' Alıntı:
Merhaba;

Bu güzel form örneklerinizi ısrarla takip ediyorum.Çok güzel formlarınız var.Benim kullanmış olduğum formlarla karşılaştırıp, değerlendiriyorum.Devamını bekliyoruz.

Aslında benim bir önerim var.Bu gibi formları dosya olarak yükleme yapabileceğimiz bir bölüm olsa çok güzel olur.Herkes örnek formları buradan temin edebilir.Buradan Sayın Alomaliye Yetkililerine duyuralım.

Önerilerinizi bekliyoruz.

Sayın HResources; Siz benden çok yaşayacaksınız, İnanın bende aynı düşüncedeyim. Sayın Recep arkadaşımız bıkmadan, emek vererek bu güzel formları herkesle paylaşıyor. Gerçekten kendisine teşekkürlerimi iletiyorum. Ve belirttiğiniz gibi bu örnek formları hepimizin de katkısıyla
paylaşılabilecek bir bölüme aktarabilirsek dahada güzel olabilir.

Saygılarımla..