fonradar

Personel ücretlerinin bankadan ödenmesi hk.

elit

Katkı Sunan Üye
kolay gelsin,
bir işyerinde 10dan fazla işçi çalışmaktadır.aynı zamanda fabrika inşaatı da yapılmaktadır.fabrika inşaatında çalışan işçilerin maaşlarıda bankadan mı ödenmesi gerekir.

bazı işyerlerinde dışardan sigortalı olanlar var.bunlar işyerinde çalışmadıkları için adlarına da ödeme yapılmıyor.sorun olur mu? teşekkürler...

Ynt: Personel ücretlerinin bankadan ödenmesi hk.

İş Kanununa tabi olarak çalışan işçiye yapılan ödemeler

MADDE 10 ? (1) İşyerleri ve işletmelerinde İş Kanunu hükümlerinin uygulandığı işverenler ile üçüncü kişiler, Türkiye genelinde çalıştırdıkları işçi sayısının en az 10 olması hâlinde, çalıştırdıkları işçiye o ay içinde yapacakları her türlü ödemenin kanunî kesintiler düşüldükten sonra kalan net tutarını, bankalar aracılığıyla ödemekle yükümlüdürler.

fabrikadaki işçileri bünyenizde çalıştırıyorsanız, ücretlerin bankadan ödenmesi gerekir

arkadaslar yenı katıldım sorularım var ama na sıl sorcagımı bılmıyem yardımcı olurmusunuz

sert ' Alıntı:
arkadaslar yenı katıldım sorularım var ama na sıl sorcagımı bılmıyem yardımcı olurmusunuz

yukarıda yazdığınız şekilde sorunuzu da yazacaksınız, tabi ilgili konuya.

sert ' Alıntı:

Sorunuzun ilgili olduğu konu başlığından yeni konu aç ı tıklayarak sorunuzu sorabılırsınız.

elit ' Alıntı:
kolay gelsin,
bir işyerinde 10dan fazla işçi çalışmaktadır.aynı zamanda fabrika inşaatı da yapılmaktadır.fabrika inşaatında çalışan işçilerin maaşlarıda bankadan mı ödenmesi gerekir.

bazı işyerlerinde dışardan sigortalı olanlar var.bunlar işyerinde çalışmadıkları için adlarına da ödeme yapılmıyor.sorun olur mu? teşekkürler...

Evet bankadan ödemeniz gerekiyor