Petroldeki Yazar Kasa Fişleri

ii çalışmalar arkadaslar bır sorum olacak
bır mukelelf(naklıyecı) geldı bana su petroldekı yazar kasa fıslerınden getırdı
ustunde bıdon yazıyor plaka yazması gereken yerde
derkı ben bunları ladım ama bıdonla aldım sonra arabama kullandım der ne yapmak lazım

merhaba arkadaşım;
aynı şey benimde başıma geldi bidon şeklinde kesilmiş bende mükellefe fişleri geri verdim benzin istasyonuna gidip fişleri iptal ettirip fatura kesilmesini önerdim.bu şekilde işlem yapabilirsin çünkü zannediyorum vergi incelemesinde böyle birşey başımızı ağrıtabilir.
saygılar

Re: petroldeki yazar kasa fişleri

"ii çalışmalar arkadaslar bır sorum olacak
bır mukelelf(naklıyecı) geldı bana su petroldekı yazar kasa fıslerınden getırdı
ustunde bıdon yazıyor plaka yazması gereken yerde
derkı ben bunları ladım ama bıdonla aldım sonra arabama kullandım der ne yapmak lazım"
demişssiniz.
bence o uyanık nakliyeci arkadaşı alnından öpmek lazım :lol: .türkiye de bi uyanık kendini sandığı için.ama kanaatimce 1 bidon belki gider olarak yazılabilir ama daha çoksa adama sorarlar "sen yükü sırtındamı yoksa kamyonda mı taşıyorsun" diye.bence işlemeyin bunları.yazarkasa fişlerinin uygulanması mantığına ters bi durum.oradaki plaka olmadıktan sonra bu fişleri kabul edeceklerini zannetmem.sonra sıkıntı yaşarsınız gibi geliyor bana.

ben büro açmadan önce bir şirkette çalışıyordum, özellikle kış mevsimi para olmadığı zaman uzun yolculuklarda dönüşte kullanacağımız motorinide bidona doldurup, peşin alma derdinden kurtuluyorduk. bence uzun yola giden bir nakliyeci içinde parası olmadığı zaman böyle bir uygulama yapması gayet normaldir. ve doğru olduğu sürece işlenmesinde bir mahsur olacağını sanmam