Promosyon Poşet Muhasebe Kaydı

merhabalar

firmamızda satmış olduğumuz bazı ürünlerin üretici firmaları tarafından reklamlarını yapmamız amacı ile bize baskılı poşetleri promosyon olarak gönderiliyor ve cuzzi bir ücretle faturalandırılıyor (adeti 0.0001 + kdv gibi ). Bu poşetleri satış yaptığımız müşterilerimize dağıtıyoruz ( alınan ürünleri poşetin içine koyarak ).

kasilen faturanın muhasebeleşmesi ve poşetlerin stoklardaki durumu ile ilgili beni bilgilendirebilirmisiniz.

teşekkürler...

Ynt: Promosyon Poşet Muhasebe Kaydı

faturaları direk giderleştirebileceğiniz gibi stok hesaplarına alıp dönem sonlarında tüketim miktarı kadarını giderleştirebilirsiniz.Tutar çok cüz'i olacağı için direk gider hesaplarına intikal ettirilmesinde sakınca olmadığı kanaatindeyim.

760 Paz.Sat.Gid
191 İnd KDV
320/329 Satıcılar
Eğer Fatura bedelleri tahsil edilmiyorsa cari hesabı da gelir yazarak kapatabilirsiniz.

320/329
679 Diğer Ol.dış Gelir Ve karlar

İyi Çalışmalar

Ynt: Promosyon Poşet Muhasebe Kaydı

cfenerci ' Alıntı:
faturaları direk giderleştirebileceğiniz gibi stok hesaplarına alıp dönem sonlarında tüketim miktarı kadarını giderleştirebilirsiniz.Tutar çok cüz'i olacağı için direk gider hesaplarına intikal ettirilmesinde sakınca olmadığı kanaatindeyim.

760 Paz.Sat.Gid
191 İnd KDV
320/329 Satıcılar
Eğer Fatura bedelleri tahsil edilmiyorsa cari hesabı da gelir yazarak kapatabilirsiniz.

320/329
679 Diğer Ol.dış Gelir Ve karlar

İyi Çalışmalar

stok hesabına aldığımda stok takibi yapmamda gerekecek, stok takibi yapılmadığı için direk aşağıdaki kayıdı uyguluyacam...

cfenerci kardeş bilgini benimle paylaştığın için teşekkürler.....