fonradar

Puantaj

Ynt: Puantaj

samimiyetin ölçüsünü kaçırdıysam özür dilerim. Kötüleme amacıyla söylemedim garibin bi sigortası var 1 saati tartışma konusu oluyor düşüncesiyle azcık aşırılaştım afedersiniz

cebimize akrep girmedi girmemesine de 1000 kişi çalışıyor ve de ayda 50-100 kişide böyle oluyor geniş düşünmek lazım olayları eğer ki ssk pirimini sen vericeksen yatırayım sonuçta biz işimizi en iyi şekilde yapmamız lazım işçiyi de düşünmemiz gerekiyo işvereni de tarafsız işleri yürütmek lazım ama benim mantığıma göre eğer 1 saat ya da bilemeden yarım saat çalışıp da giderse neden ssk tam yatıralımki bu konu çok uzadı galiba ama yine de hepinize tşk

selam arkadaşlar

benim sorum şu bir kişi sürekli 12 saat çalışırsa ay sonunda eline gececek para ne kadar olacağıdır. 12 saatte 3 saat fazla mesai sayılıyor.

teşekkürler

Bir kişi resmen günde 12 saat çalışamaz.

merhaba

günde en fazla 11 saat çalışma yapabilir,

yapabileceği fazla mesai yılda 270 saati geçemez.

veysel yaşar ' Alıntı:
merhaba

günde en fazla 11 saat çalışma yapabilir,

yapabileceği fazla mesai yılda 270 saati geçemez.
Uygulamada yıllık 270 saat fazla çalışma sınırının bir kaç ay içinde dolduğunu hepimiz biliyoruz.270 saati aşması durumunda çalışanın kalmak istemezse ne olur?

işçi ve işveren'de işkanununa uymak zorunda değilmi, zaten kanunlara dayanak teşkil eden cezalarda bu keyfi davranışların önüne geçmek üzere uygulanmıyormu,

Piyasa kuralları uygulanır, "Kapı açık arkanı dön ve çık".