Ramazın Ayı Oruç Tutan Personel

Ramazan ayında oruc tutan personel için yemek parası verilmiyor normalde oruc tutan personelin belirlenmesi ona göre yemek şiparişi verilmesi gerekiyormu. bir önce ki şirketimde oruc tutan personel belirleniyodu hergün liste tutuluyodurdu yemek parası alıyordum Bi hak talep edemeyiz mi? sonuçta işe ücret+ ssk +yemek+yol. Olarak girdik.

Oruç tutan personele yemek bedelinini verilmesi gibi bir zorunluluk yok, önceki işyerinizde verilmesi , diğer işyerlerinde de verilmesini gerektirmiyor.

İşverenin yönetim hakkına bağlı alacağı bir karardır.

1--Eğer işyerinde yemek veriliyorsa yada yemek bedeli ödemesi uygulaması var ise,
a-yemek bedelleri ödenmeli
b-Ramazan münasebetiyle yemek çıkartılmıyorsa,yemek bedelleri yine ödenmeli
c-Ramazan ayı olsada,oruç tutmayan/tutamayan personeller için yemek verilebilir,verilmiyorsa bedeli ödenmeli,
2-Tersi durum var ise Sn.keremcem beyin ifade ettiği gibidir.

Yemek bedeli ödemesi uygulaması dışarıda calışan personel için var tutsada tutmasada aylık yemek parası alıyor günlük olarak dışarı göreve cıkanlar yemek fişi getirip alıyolar.

Fabrikada oruc tutan personel için yemek parası verilmiyor ama hergün oruc tutmayan personel için yemek veriliyor sipariş sayısı azaltıyolarmı hiç bilmiyorum yemek parası dışarıya cıkan personel için veriliyor bende dışarıya cıkdım zaman oruc tutsamda tutmasamda yemek parası alıyorum konu bundan ibaret

Oruç tutup fabrikada yemek yemediğiniz günler için yemek parası ödenmesi gerekmiyor.

Oruçlu Çalışanlar Öğlen Yemeğinin Parasını Alabilir / Okan Güray Bülbül » Muhasebe TR