fonradar

Rapor alan işçinin raporunu işyerine teslim etmemesi ...

NEŞE79

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar Mrh...
Çalışanlarımızdan biri 2010 yılının ağustos ayında rapor almış fakat bunu muhasebeye vermemiş...Kendisi derki hastane rapor vermiş bana teslim etmedi...Şimdi sgk bu raporu girin ceza yok diyor...Bizde bu rapor bitim tarihinden itibaren 5 gün içinde girilmez ise ceza keser diye biliyoruz...Memur hastane rapor göndermiş siz girmemiş gözüküyorsunuz size tebligat gelir bu tebliğ tarihinden itibaren 5 gün içinde girmesseniz ceza keser.Şimdi cezası yok girin diyor...Bende kararsız kaldım..Biliyorsunuz bazen memurlar yanlış yönlendirebiliyor.Normalde eksik gün ile ilgili tebliğlerde raporun bitim tarihinden itibaren 5 gün diyor...Yada uygulamada tebliğ ediliyor raporun işlenmediği verilen süre içinde girilince ceza kesilmiyor olabilir..Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını rica ederim...

Ynt: Rapor alan işçinin raporunu işyerine teslim etmemesi ...

İlk başlarda bu durumda çok katıydı SGK.. doğrudur.. 5 gün içerisinde girilmezse idari para cezası uygulanacak dediler..Ama sonradan biraz esneklik getirdiler..

Burada dikkat edilmesi gereken husus şu..

Diyelim ki unutuldu..SGK size tebliğde bulunuyor.. tebliğ tarihinden itibaren 5 gün içerisinde sisteme girmezseniz sgk idari para cezası uyguluyor..

Yalnız.. SGK size herhangi bir tebliğ yapmak zorunda değil.. SGK 10 gün ve üzeri raporlarda herhangi bir bildirim yapmaksızın idari para cezası kesme hakkını saklı tutuyor..Siz bu konuda şanslısınız..

Ayrıca.. raporu sisteme girmeme gibi bir lüksünüz yok..

NEŞE79 ' Alıntı:
Arkadaşlar Mrh...
Çalışanlarımızdan biri 2010 yılının ağustos ayında rapor almış fakat bunu muhasebeye vermemiş...Kendisi derki hastane rapor vermiş bana teslim etmedi...Şimdi sgk bu raporu girin ceza yok diyor...Bizde bu rapor bitim tarihinden itibaren 5 gün içinde girilmez ise ceza keser diye biliyoruz...Memur hastane rapor göndermiş siz girmemiş gözüküyorsunuz size tebligat gelir bu tebliğ tarihinden itibaren 5 gün içinde girmesseniz ceza keser.Şimdi cezası yok girin diyor...Bende kararsız kaldım..Biliyorsunuz bazen memurlar yanlış yönlendirebiliyor.Normalde eksik gün ile ilgili tebliğlerde raporun bitim tarihinden itibaren 5 gün diyor...Yada uygulamada tebliğ ediliyor raporun işlenmediği verilen süre içinde girilince ceza kesilmiyor olabilir..Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını rica ederim...

Memur doğru söylüyor. içiniz rahat olsun. yazı ile istendikten sonra geçerli sürede girmezseniz ceza uygulanır.

rapor 2010 yılına ait bu nedenle ceza olmaz demiş olabilirler mi ?