Rapor Hk.

ceres

Tanınmış Üye
merhaba,

ben 1-2 günlük raporları sisteme girmiyorum.
biraz önce baktım 1-2 günlük alınan raporlar 7-8-9-10. aylara ait ekrana düşmüş. onaylarsam problem olur mu acaba ?

birde 9. aydan 4 günlük rapor vardı. manuel olarak 9. ayda bildirim yapmıştım.

ancak şu an onuda ekranımda görüyorum, onaylarsam sıkıntı olur mu ?

merhaba,

ben 1-2 günlük raporları sisteme girmiyorum.
biraz önce baktım 1-2 günlük alınan raporlar 7-8-9-10. aylara ait ekrana düşmüş. onaylarsam problem olur mu acaba ?

birde 9. aydan 4 günlük rapor vardı. manuel olarak 9. ayda bildirim yapmıştım.

ancak şu an onuda ekranımda görüyorum, onaylarsam sıkıntı olur mu ?

Bende de aynı durum sözkonu. Sayın aşkınbulduk onaylayın diyor fakat henüz onaylamadım. Benim de tereddütlerim var. SGK'ya soracağım cevabı burada yazarım.

Neticede 1-2 günlük raporların bildirim zorunluluğu yok. Ancak 2.durum bende de mevcut. Manuel giriş yaptım 2 ay sonra ekrana e-rapor görünüyor. Bunda da cezai işlem olmamalı. Çünkü bildirim süresinde yapılmış. Ancak yeni ekrana düşen raporun onayı konusunda tereddütteyim.

SORU 17- Çalışılmadığına dair bildirim ekranına düşen raporlara işveren nasıl bir işlem yapacaktır?
CEVAP- Raporların sağlık hizmet sunucusu başhekimi tarafından onaylanıp elektronik ortamda işverene ait çalışılmadığına dair bildirim ekranında görüntülenmesi aynı zamanda tebligat niteliği taşıdığından, kendisine sigortalının istirahat raporu ulaşan işveren, istirahatin bittiği tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde çalışılmadığına dair bildirim girişini yapmak durumundadır.
Ayrıca çalışılmadığına dair bildirimin süresinde yapılması için Kurum tarafından işverenlere e-posta gönderilecektir. E-posta gönderilebilmesi için işverenlerin e-posta adreslerini Kuruma bildirmeleri gerekmektedir. İşverenlerin e-posta adreslerini Kuruma ulaştırmaları hakkında Kurum tarafından bildirilecek tarihe kadar 2011/50 sayılı Genelgenin çalışılmadığına dair bildirimle ilgili hükümleri doğrultusunda Kurum modülünde onaysız işlemler listesinde yer alan sigortalıların çalıştığı işverenlere kağıt ortamında tebligat gönderilmeye devam edilecektir. Kağıt ortamında Tebligat gönderilmeden İdari Para Cezası uygulanmayacaktır.

Sıkıntı işte burada. Biz manuel giriş yaptık. 2 ay sonra e rapor göründü. Tebligat eleketronik ortamda yapılmış sayılır diyor.Raporda tebligat tarihi yok. Onaylanırsa 5 işgünü geçmiş oluyor. E posta veya kağıt ortamında da herhangi bir yazı gelmedi. Şimdi ne olacak ?

Arkadaşlar,

elektronkik olarak rapor bildirimi onay sayfasında örneğin ;rapor 03.12.2012 ,işbaşı tarihi 04.12.2012 olduğunda sisteme tarih olarak hangi tarihi giriyorsunuz.
03 mü 04 mü ?
tşk...

Alo 170 ile bu konuyu konuştuğumuzda 03 yani son raporlu olduğu tarihi girmeniz gerekiyor cevabını aldık.