fonradar

Raporlu İşçi Düzeltme Muh Sgk Zirve Programı

YILDIRIM65

Katkı Sunan Üye
Forumdaslarim slm bi isci raporluydu unuttum.ocak ayina nasil duzeltme verebilirim

16 gun raporluydu

şimdi düzeltme yaparken çalışma bilgileri kısmında herhangi bir oynama yapacak mıyız yoksa aynı mı kalacak

çalışan bilgileri kısmında?

vergi bildirimlei alanında herhangi bir değişiklik yapacak mıyız yoksa aynı mı kalıcak

yeni güncellemeyle gelen kısma?

yardımcı olabilecek üstadlarım????

öncelikle personelin bordroyu yeniden hesaplayacaksınız raporu girince brüt maaş ve buna bağlı kesintiler değişecek, muhsgk nızı yeniden hazırlayın,sgk bildirim kısmında diğer personelleri kaldırıp düzeltme yaptığınız personelinin hem asıl hemde ek halini bırakıp tekrar yükleyeceksiniz.sol üste aşağıdaki bilgiler dışında değişiklik yok şeklinde buton var ona tikleyin.vergide değişiklik yok ise sgk haricindekileri sil şeklinde buton var ama onu 3 aylık bildirimlerde tikleniyor diye biliyorum,düzeltmede tikleniyor mu hatırlamıyorum o kısmı netleştirirseniz başka bir işlem yok yalnız işveren yada prim hizmet sservisine düzeltme yaptığınıza dair dilekçe verecekseniz yoksa tahakkuku kesmiyorlar.bu kısmı çok önemli. bildiklerim bu şekilde.