fonradar

Re: BÖLGE ÇALIŞMA HK.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SEMİZOGLU

Katkı Sunan Üye
Re: BÖLGE ÇALIŞMA HK.

Moderator' Alıntı:
Merhabalar arkadaşlar bu bağlı bulunduğun ilin bölge çalışmasına verdiğimiz bütün ek1 ve ek2 leri zamanında veriyoruz fakat ankaraya bu vermiş olduğumuz ek1 ve ek2 leri göndermiyoruz. Dolayısı ile ankaradan ceza yeme ihtimalimiz var mı? Kanuni dayanağını okudum fakat kimse göndermiyor. Bu konuyu tartışalım isterseniz

Hukuki bir mevzu. Yoruma açık. Ama benim bu husustaki yorumum şöyle; Bakanlık teşkilatı Ankara'da. Bakanlık merkez ve taşra teşkilatı olarak birimlere ayrılmış ve hizmetleri bu şekilde yürütmektedir. Bir takım hizmetlerde ise merkez teşkilatı görevlerini taşra teşkilatlarına bırakmışlardır. Bu nedenle biz bakanlık adına taşra birimleri olan Bölge çalışma müdürlüğüne belge ve form veriyoruz. Kanunda aksine bir hüküm yoksa merkez teşkilatına verilen bildirim ve beyanlar kurumun ilgili ünitelerine verilmiş sayılır. Nasıl ki ssk da Sigorta il müdürlüğüne verilmesi gereken işe giriş bildirimi yanlışlıkla postayla atıyorum SSK hastanesine verildiğinde, kuruma verilmiş addediliyorsa burada da aynı hüküm geçerlidir. Kaldı ki merkez teşkilatının bölge müdürlüğü kanalı olmadan ceza kesmesi birimler arasındaki koordinasyonun olmadığını gösterecektir. Bu ise ilgili ünitelerin birbirinden bağımısz olmasını gerektirir. Hukuken buna imkan yoktur.

BÖLGE ÇALIŞMA HK.

sayın semizoğlu,
bu kadar büyük yazınca ne oluyor sanki. ankaradakiler bu forumu zaten okumaz. meslektaş zaten karınca duası gibi olsa da okur.

sayın semizoğlu,
bunun tartşılacak birşeyi yok. bu bildirimler yasa gereği hem bölgeye hem de ankaraya verilmek zorunda. ssk da yapılan değişiklik sonucu kuruma ait herhangi bir üniteye yapılan bildirim yeterli oluyor. yani sizin de söylediğiniz gibi bu konuda düzenleme var. yani aksi belirtilmiş.

bu bildirimlerin kaldırılması gerekir. başka yolu yok...

Ynt: Re: BÖLGE ÇALIŞMA HK.

Sayın semizoğlu;

ek1 ve ek2 belgeleri artık sadece ankaraya gönderiliyor,
ben uzun zamandır sadece ankaraya gönderiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...