Reddi Mirasta Ltd Şirket Ne Olur?

serhat durmus

Katkı Sunan Üye
2 ortaklı ltd. şirketin, müdürü ve aynı zamanda ortağı olan kişi ölmüştür, eşi reddi miras yapmıştır, bu durumda ltd.şirket ne olur, diğer ortak şirketin merkezinde aynı işine şahıs olarak devam etmek istemektedir, ortak bir depo tutayım bütün şirketin eşyalarını oraya koyayım ben sıfırdan devam etmek istiyorum diyor bu mümkünmüdür ne yapılması gerekiyor, pratikte pek karşılaşılan durum olmadığı için yardım ve görüşlerinizi paylaşabilirmisiniz.

İstanbul Defterdarlığı B.07.4.DEF.0.34.20./VUK-10247 sayılı Özelgesinde' Alıntı:
ortakların sayısı sonradan bire iner, veya şirketin zaruri organlarından biri mevcut olmazsa münasip bir süre içinde bu eksiklikler tamamlanmadığı takdirde ortaklardan birinin ve şirket alacaklısının talebi üzerine mahkeme,şirketin feshine karar verir. Mahkeme, taraflardan birinin talebi üzerine gerekli ihtiyati tedbirler alablir.
Bu nedenle şirket ortağının ölümünden sonra szökonusu varislerin şirketin devam etmemesi yönünde karar almış olması durumunda, mahkeme tarafından şirketin feshine karar verilip kapanışın Ticaret Siciline tescil ve TTS.gazetesinde ilan edildiği tarihe kadar tasfiye memuru tarafında mükellefiyetle ilgili hükümlerin yerine getirileceği tabiidir.

NOT: kağıt ortamında arşivimde saklı olduğu için elde yazmak zorunda kaldım.