fonradar

Rent A-Car İşine Geçiş

cemoja

Katkı Sunan Üye
herkese kolay gelsin.benim mükellefim şahıs firması 2 el araç alım satım işi yapıyor.kendine ait 4 adet araba alıp rent a car işi yapmak istiyor.herhangi bir özellik arz eden durum varmı acaba.yani vergi dairesine yeniden dilekçe vermek,yada satın aldığı araçlar hakkında bilgi vermek gibi.birde bu araçlara yani kiraya verilen araçlar için düzenli olarak aylık fatura kesilecek bunun dışında başka bir beyan varmı.yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler

Tabiki öncelikle daireye galeri işinin yanında ayrıca kiralama işi yapacağını ve bu işi yaparken şu şu plakalı araçları kullanacağını belirtmeniz lazım. ekte ruhsat fotokopilerinide eklemeniz iyi olur. Kiralama işine ait faturalarınızda düzenledikten sonra başka yapmanız gereken bir şey yok. Ek olarak bu faaliyeti yapacağı için artık binek araç alımarında da kdv yi indirim konusu yapabilirsiniz.

teşekkürler üstad.yalnız bir şey daha var.acaba bu iş için herhangi bir bekge almak gerekiyormu.k2 belgesi diyorlar ama.bu konudada bilgi verirseniz sevinirim.teşekkürler iyi çalışmalar.

k belgeleri yük ve yolcu taşımaya mahsus belgeler olduğundan dolayı bu işin bu kapsamda olacağını düşünmüyorum. Onun haricinde araç kiralama ile ilgili yetki vs. hiç duymadım.

Merhaba ben sizlere tam olarak yapmak istediğimi anlatabileyim ona göre bilgi verebilirseniz birde tavsiyeleriniz tabi ki.

Ben bir araç kiralama işine gireceğim fakat araçlarıma gps takmak vede fatura kesmem için şirket olmak gerekiyor yani işletme açmam gerekiyor fakat dükkan tutmak istemiyorum ben bu işi işimi bırakmadan yapmak istiyorum ilk başta bundan dolayı home office olarak açılabilir mi evimin bir odasını dükkan olarak gösterebilir miyim
(aynı zamanda daha önce bu işi yapmış ve bu işe hakim olan kişilerden de bilgi verme açısından desteklerini bekliyorum)

yardımlarınızı bekliyorum