fonradar

Resen terk olan ltd

Arkadaşlar ltd mükellefin muhasebecisi 1999dan 2006 ya kadar boş beyanname vermiş ve vergi dairesi şirketi 2009 yılında resen terk yapmış biraz borç var vergi dairesine şimdi 6111 sayılı kanun kapsamında borçları taksitlendirelim dedik vergi dairesi 2006 ile 2009 (resen terk) tarihi arasında ki 66 adet beyannameyi vermeniz gerekiyor dedi.biz bu beyannameleri versek resen terk bozulma durumu olur mu.amacımız resen terk bozulmadan borçları yapılandırma kapsamında ödemek ve sonra mahkeme den tasfiyesiz fesih kararı almak.Değerli üstatlardan ve bu konularla ugrasmıs kişilerden cevap bekliyorum.saygılar

Ynt: Resen terk olan ltd

ana sözleşmeşmede meşgale değişikliği yapıp vergi dairesine müracaat edin

resen terk bozulmaz vergi dairesi sizden beyanname istediyse demek takdire sevk etmemiş (2009 itibariyle resen terk yapıldı sanırım)bu durum işinize yarar o dönemlere 6111 e göre beyanname veririsiniz

ZARAR ' Alıntı:
resen terk bozulmaz vergi dairesi sizden beyanname istediyse demek takdire sevk etmemiş (2009 itibariyle resen terk yapıldı sanırım)bu durum işinize yarar o dönemlere 6111 e göre beyanname veririsiniz

Evet 2009 da resen terk yapılmış ltd bazı kimseler resen terkin bozulacagını soylediler de o yüzden.sizce bozulmaz yani.6111 e göre beyanname verdik zaten şimdi çıkan borcu ödeyip tasfiyesiz fesih kararı alacagız ama onun içinde bugun ticaret odasıyla görüştüm tasfiyesiz fesih kararı alsanız bile tasfiye kararı alıp 3 ilana kadar beklemeniz gerekecek dedi hiç bişey anlamadım valla.madem karar alacagız mahkemeyle neden ugrasım.zaten şirketin %50 ortagı ve müdürü olan kişi 15 yıl önce ölmüş.geriye bir tek ortak kalmıs onunda yıllar sonra şirketten haberi oluyor

aylin24 ' Alıntı:
ZARAR ' Alıntı:
Mahkeme yoluyla nasil sonuclandiracaksiniz var mi elinizde bu sekilde ornek?
Elimde vardi mahkeme kapatmadi ortak mudur olmus varisler yok ortada diger .ortak ugrasip duruyordu. Mahkeme bile tasfiye memuru atama yoluna gitti bu durumda. Sonucta is yine ticaet odasinda tasfiye karari alip tasfiyeye girmeye gitti. :)

Evet 2009 da resen terk yapılmış ltd bazı kimseler resen terkin bozulacagını soylediler de o yüzden.sizce bozulmaz yani.6111 e göre beyanname verdik zaten şimdi çıkan borcu ödeyip tasfiyesiz fesih kararı alacagız ama onun içinde bugun ticaret odasıyla görüştüm tasfiyesiz fesih kararı alsanız bile tasfiye kararı alıp 3 ilana kadar beklemeniz gerekecek dedi hiç bişey anlamadım valla.madem karar alacagız mahkemeyle neden ugrasım.zaten şirketin %50 ortagı ve müdürü olan kişi 15 yıl önce ölmüş.geriye bir tek ortak kalmıs onunda yıllar sonra şirketten haberi oluyor

ticaret odasında tasfiyeye gitmek gerektiğini düşünüyorum bende, resen terk sadece vergi dairesi için geçerli bir durum şirketin huhuki varlığını sona erdirmiyor