fonradar

Röntgen Filmi Banyo ve Solisyonu Geri Dönüşümü Hk.

kalisper_a

Tanınmış Üye
arkadaşlar bi mükellefim röntgen filmi banyo ve solisyonu geri dönüşümü işiyle uğraşıyor yani kısaca özetlersem çevre il ve ilçe hastanelerin atık diye attıkları röntgen filmi banyo ve solisyonlarını kendi aracıyla toplayıp atölyesinde gümüşe çevirip kapalı çarşıya satıyor.Şimdi benim öğrenmek istediğim bu mukellefim bu atık suları aldığı zaman yolda jandarma ve maliye sorun çıkarıyor dolyaısıyla atık madde olduğunda faturası ve irsaliyesi yok bunun ne gibi işlem yapması lazım gider pusulası bastırıp teslim aldığı kişiye imzalatması yolda getirirken engelleri kaldırırmı önerileriniz nelerdir.Şimdiden teşekkürler

Ynt: Röntgen Filmi Banyo ve Solisyonu Geri Dönüşümü Hk.

kendi sevk irsaliyesi ile sevk yapabilir. hastaneler ft kesebiliyor ise hammadde girişi için ft alınmalı.

Nane'nin dediği gibi hastaneler fatura kesmek zorundadır. Bedava verdiklerini sanmıyorum.

Vergi ziyaıı riski var.

hastane bu suları atacağı için herhangi bir fatura kesmiyor ordaki memur cep harçlığı alıyor bu suya karşılık onunda faturası yok tabikii

İşte vergi ziyaı burada ortaya çıkıyor. Maliyetsiz giriş varsa bu tutarın satışının önemli kısmı kardır. Demekki faturası satış yapıyor. İşte irsaliye kontrolleri de bu gibi işler için otokontroldür. Yapacak birşey yok. Ancak hastaneden tıbbi atığı taşıyabilme izni gibi için yazılı bir kağıt alabilirse belki olabilir.

yani gider pusulası falan işini görmez öylemii

Hayır hastanenin adı gider pusulasında geçemez.

Yönetimi ile görüşüp sembolik bir bedel ile atık suları toplama hizmeti faturası kesip, kendi taşıma irsliyenizle suları taşıyabilirsiniz. Yani hastaneye çöpçülük yapıyorum bunlar da çöp dersiniz.

Hastane de gider olarak kullanacağı faturaya hayır demez sanırım.

Merhaba

Merhaba.Ben Kosovadan Iskender.Sizin herhalde gecmis zamandan bir sorunu dile getiren bir yazidan,anladigim kadari ile Rontgen Filmi Banyo ve Solusyonu Geri Donusumu ile ilgili atolyesi olan bir sirketin muhasebecisisiniz.Ben bu isi Kosovada yapmak amaci ile sizin muhasebeciligini yaptiginiz sirketin sahibinin telefon numarasini,sirket ismini,adresini,benim imeilime gondermenizi rica ediyorum.Benim telefon numaram: 00 386 49 112 871,imeil adresim:[email protected]:Rruga e caraleves Nr.74,Prishtine,Kosova.Saygilar Iskender Vardar.

Merhaba.Ben Kosovadan Iskender.Sizin herhalde gecmis zamandan bir sorunu dile getiren bir yazidan,anladigim kadari ile Rontgen Filmi Banyo ve Solusyonu Geri Donusumu ile ilgili atolyesi olan bir sirketin muhasebecisisiniz.Ben bu isi Kosovada yapmak amaci ile sizin muhasebeciligini yaptiginiz sirketin sahibinin telefon numarasini,sirket ismini,adresini,benim imeilime gondermenizi rica ediyorum.Benim telefon numaram: 00 386 49 112 871,imeil adresim:[email protected]:Rruga e caraleves Nr.74,Prishtine,Kosova.Saygilar Iskender Vardar.