Ruhsat Almaya Hak Kazananlar En Erken Büro Açabilmek İçin Ne Yapmalı?

• Konbuyu başlatan ERIN_BROCKOVICH
  • Başlangıç tarihi
Ynt: Ruhsat Almaya Hak Kazananlar En Erken Büro Açabilmek İçin Ne Yapmalı?

aynen de ben kişsel sövüşlenme tarihime bi göz attımda hep gitmiş benden ama bir çöp dahi alamamışım. E-use piyangosunu bile vurdurttum kendime. Kasım 2004 döneminde kazanmıştım o zaman ssk lı olmadığım için 2005/1 dönem staj başlatmam oldu piyangoda böylelikle vurmuş oldu. Hatırlarmısınız bilmem eskiden cezaevi mahkumları yanık kibritlerden gemiler resim çerçeveleri yaparlardı ondan verseler bile yine değiştirmicem .

sınav sonuç belgesi eline ulaşan var mı arkadaşlar.tesmer 05/02/08 tarihi itibari ile postaya verildiğini söylüyor.

malii77 ' Alıntı:
sınav sonuç belgesi eline ulaşan var mı arkadaşlar.tesmer 05/02/08 tarihi itibari ile postaya verildiğini söylüyor.

benimki dün geldi evet 05.02.2008 tarihinde verilmiş postaya

ardahan75 ' Alıntı:
malii77 ' Alıntı:

ardahan75 kargoylamı yoksa postaylamı geldi

iadeli taahhütlü gönderiyorlar.Benimki yeni elime geçti.

malii77 ' Alıntı:
ardahan75 ' Alıntı:
malii77 ' Alıntı:

ardahan75 kargoylamı yoksa postaylamı geldi

iadeli taahütlü yollamışlar oysaki ben adi mektupla bekliyordum ;D meslek mensubu olunca biraz değer vermişler iadeli taahhütlü göndermişler.

ruhsatım,kaşem ve smmm kimliğim bugün elime geçti arkadaşlar.kısmetse önümüzdeki hafta da işe başlamayı vercem vergi dairesine.hayırlısı olsun,zor bir meslek seçtik bakalım nasıl olacak. herkese çalışma hayatında başarılar diliyorum...

Staj süresinde İstanbul'da çalışıyordum ve staj ve sınav işlemlerim için İstanbul S.M.M.M.Odası'na başvurmuştum. Temmuz 2008'de yeterlilik sınavına girdikten sonra askere gideceğim. Dönüşte İzmir'e yerleşmeyi düşünüyorum. Sınavların hepsini geçersem (askerdeyken veya askerden dönünce), doğrudan İzmir S.M.M.M. Odası'na kaydolma şansım var mıdır; yoksa staj işlemlerim İstanbul'da yapılmış olduğundan dolayı önce İstanbul'dan ruhsat alıp İzmir'e nakil mi yapmalıyım? Bu konuda bilginiz varsa ve yanıt verirseniz sevinirim.

İstanbul odası büyük olasılık nakil diyecektir ancak fazladan nakil parası ödemek zorunda kalırsınız. Bu nedenle her iki oda ile de ayrıntılı görüşmenizi öneririm. Yanlış hatırlamıyorsam benzer durumda bir tanıdığım, direk bulunduğu ildeki odaya kayıt yaptırmıştı.

Ben de aynı durumdayım.İstanbul odasına bağlı olarak stajımı tamamladım.Fakat daha sonra şehir değiştirdim.Şu an tek dersten sınav sonucumu bekliyorum.Bene odayla görüştüm.Herhangi bir nakil sözkonusu değil.Sınav sonucumla bağlı bulunduğum yerdeki odaya başvurucam ve kaydım direk buraya yapılıcak.Bir nakil parası da söz konusu değil.