Ruhsat mı Kiralıyor ?

Kendinize güveniniz tam, muhasebe bürosunu tek başınıza yönetebilecek bilgiye sahip ve lisans mezunu iseniz İstanbul Gaziosmanpaşa'nın merkezinde bulunan ve muhasebe bürosu açmaya son derece uygun yerim ile SMMM belgemi veriyorum.
Portföy oluşturma ve büro yönetimi size ait olacaktır.
İlgi duyuyorsanız özgeçmişinizi ayrıntılı olarak yazın, detayları görüşelim.

Şehir : İstanbul | Bölüm : Muhasebe / Finans | İlan No : 279857
İlgili Kişi : Cengiz çepni | E-Posta : timucinoguz@hotmail .com
Telefon : 0216 657 00 27 cep: 0532 374 44 84
İlan Tarihi : 11-02-2009 |
eleman onlıne

Ynt: Ruhsat mı Kiralıyor ?

yaz kardeşim miktarıda yaz mümkünse hatta odanın duvarına as kiralama bedelinide meslekten ihraç edilmen daha bir kolay olsun. Belge kiralamak yasaktır ve meslekten men sebebidir bu başlığı buraya açan kişi ya bir meslek mensubunun belgesinin kaybetmesi için bir haltlar karıştırıyor yada gerçekten kendi belgesi ise belgesi fazla geldi galiba beni meslekten çıkarın odadan kovun diye yırtınıyor vallahi çok ilginç geldi yakında gazeteyede ilan verirler bunlar

ruhsat kiralıyorum diye eleman onlıne a ilan veren kişi meslekten men cezası alacağını düşünmemiş diyorsun
stonhand;
ruhsatını kiralayanı odaya şikayet edenlerin arasında olmak yerine, mail adresine cv yollayanlar arasında değilsindir ,
umarım..

Bu başlığı açan arkadasın amacını hala anlamıs değilim.Uzun zamandır meslekle ilgili yok intihar haberi yok iflas haberi yok dolandırıcılık haberi gibi abuk şeyler yazıp duruyo.Gerçek amacını yazan bi başlık açta orda tartışalım.Nedir yapmaya çalıştığın?insanların moralini bozmaksa bunu senin yapmana gerek yok.Herkes yeterince karamsar zaten.Felaket tellalı gibi bişeysin galiba sen M_buse20009 :mad: :mad: :mad:

ben anlıyorum arkadaşı ve katılıyorum kendi yazmamıştır... o da bence benim gibi o ilanı gördü ve paylaşmak istedi internette dolaşın bakın kaç tane var bunun gibi ilanlardan... oda da bişi yapmıyo diye duydum ispatlamak çok güç oluyomuş.. sırf bunları temizlemek için benden 50tl fazla yıllık aidat alsınlar razıyım sonra özel dedektifler mi tutarlar bilmem ama bu ruhsat kiralama meselesini çözsünler yeter.

Veriliş Tarihi: 15-May-09

Lütfen msn den görüşelim : mailto:[email protected]

Belgesi olan SMMM ortak veya sadece aylık bir ücret ile e-beyannamelerimi gönderebilecek dürüst uzun süreli düşünen arkadaşlarda çalışmak istiyorum.

Veriliş Tarihi: 15-May-09

Portföyü olan,portföy oluşturabilecek,(büro için) veya bünyesinde SMMM barındırmak isteyen firma veya arkadaşlarla görüşebiliriz.(İSTANBUL).

Veriliş Tarihi: 13-May-09

İstanbulda Müşteri portföyü olan ama belgesı olmayan ortak yada çalışma arkadaşlarıyla görüşmek istiyorum. Tel:554 517 1976
[email protected]

Veriliş Tarihi: 12-May-09

SMMM Belgesine sahibim.Portföyü olan veya portföy oluşturabilecek
çalışma arkadaşı arıyorum.(İSTANBUL).
İrtibat için mail adresim: [email protected]
Veriliş Tarihi: 08-May-09

Veriliş Tarihi: 08-May-09

SMMM belgem var,İhtiyacı olan varsa, şartlarını (Ortak vb.) mail adresime yazabilirler.Mail Adresim: mailto:[email protected]

Arkadaş zaten başımıza ne geliyorsa böyle abuk subuk adamların belge almasından geliyor. Mantık basit belge alayımda ne olursa olsun bir sıfatım olsun mantığı adamlar ölümüne ders çalışıyor sonra piyasaya bir çıkıyor deneyim yok,portföy yok, kendine güven yok yahu hiç bir şey yok sonra ne oluyor belgemi kiralıyorum hey Allahım ya belgeni kiralıyacağını git limon sat olmadı amelelik yap onudamı beceremiyorsun git cami önünde dilen kardeşim bu belgeye sahip olupda bu piyasada iş yapamıyorsan git başka iş yap.
Sonra iş bulma sitelerine gidince ne görüyoruz adamlar artık şirket bünyesinde muhasebe tutacak YMM aramaya başlamış pehhhhh ne olacaktı belgesi bi halta yaramayan SMMM sonrasında YMM olsa ne yazar 500 TL maaşla şirkette SMMM olacağına gider 750 TL maaşla YMM olur ;D ;D ;D
Bırakın hocam böyle şeyleri siz işinize bakın ben stajerim staj bitimine 1 yıl var şimdiden bağladığım 2 tane LTD mükellefim var şuan önmuasebeci halimle 1000 TL maaşım da var gerisi hikaye. Bırakın limoncular belge alsın kiralasın hatta onlardan limoncu bile olmaz be limon ble satamazlar o bile bi beceri ister pehhhhhhh

Bırakın hocam böyle şeyleri siz işinize bakın ben stajerim staj bitimine 1 yıl var şimdiden bağladığım 2 tane LTD mükellefim var şuan önmuasebeci halimle 1000 TL maaşım da var gerisi hikaye. Bırakın limoncular belge alsın kiralasın hatta onlardan limoncu bile olmaz be limon ble satamazlar o bile bi beceri ister pehhhhhhh

sen stajı bitir işten ayrıl 1000tl maaştan ol sonra büroyu aç o bulduğun iki tane ltd yi 50tl ye tutarım diyen belgesizin biri elinden alsın sonra bırakın bu işleri dersin... yanlış anlama bende büroyu açmadan önce böyle bir konuya senin verdiğin cevabı verebilirdim işin içine girdiğinde fikrin değişecek diye düşünüyorum.diyelim benim dediğim gibi olmadı çevren var ve kendine güveniyorsun bilgilisin ilk yıl 60 bilanço defterin oldu ve maddi yönden bu tarz adamlar seni hiç etkilemedi. bu gibi adamlar senin mükellefe A diye anlattığına B diyecek fiyat kıracak milleti dolandıracak ve seni manevi yönden rahatsız edecektir.

khant üstat şurda anlaşalım ikimizde aynı tarafdayız yani bu 50 TL ye defter tutanlara karşıyız.

Piyasada böyle adamlar yokmu tabiiki var Oda bize çöp bürolardan bahsetmişti gittiklerinde içersinin çöplük olduğunu hiç bir yerde evrak bulunamadığını falan söylemişti o adamlar 50 TL ye LTD tutar 10 TL ye şahıs tutar bir büroda 2 adamla 500 defter kasar sonra ne olur o adama 50 TL ye defteri veren moloz bir gün sağlam bir ceza yiyince yandım anam diye yırtınmaya başlar.
Büro açacaksan çevren varsa yırttın isterse 10 TL ye tutuyorum desinler sen gene defterini alırsın çünki bu iş %90 güven işidir. Benim milyonlarca TL lik cirolu bir şirketim olacak gidip 50 TL ye tutarım ağbi diyen belgeyi kiralamış yada belgeyi almış ama piyasa kırmaya çalışan bir teresemi :mad: :mad: defterimi vericem :):):)

Şimdi işin devlet boyutuna ,oda boyutuna ,kanun boyutuna girersek işin içinden çıkamayız her yerde açık çok denetim desen ortada yok benim bir arkadaşdan duyduğum bir tane öküzün biri gitmiş bir memurdan 10 defter almış, moron herif 10 deftere ayda 250 TL ücret alıyormuş arkadaş sormuş salakmısın beyninmi yok demiş öküzün cevabı '' olsun işyeri kirası çıkıyo ben tutmasam başkası tutar '' olmuş. Ha böyle öküzler varken piyasa elbette bozulur ama şu anki kanunlarla yapacak bir şey yok hergün ağlasak gene boş sevsekde sevmesekde bu işi yapıyorsak piyasa yapmak zorundayız bu tereslerden ayrılmak zorundayız çevre yapmak zorundayız

Benim şuanki müşavirime birileri gelip hemde yüksek aidatlarla (adam LTD lerden 400-500 den aşağı aidat almıyor) yeni defter açtırabiliyorsa demekki birileri hala bu tereslerden ayrılabiliyor.

Benim müşavir yılda benim şuan çalıştığım yerden 2 şirketten toplamda ıvır parası zıvır parası + aidat parası 17-18,000 TL arası bir rakam alıyor. Stajımın bitmesine 1 yıldan az kalmışken patronla şimdiden pazarlığa oturdum adam '' kardeşim 18,000 ona vereceğime gel anlaşalım 12,000 sana vereyim fit ol dedi '' bende eyvallah dedim şimdi bu piyasa kırmakmı bence hayır bu piyasa yapmak adama gidipde ben 200 e tutarım demedim stajer bile olsam kendimi ağırdan sattım ve adama verdiğim tek söz abuk subuk nedenlerden senden para istemem defter tasdikmiş ıvırmış zıvırmış neyse parası onu alırım 2 şirketede ayda 1000 TL aidat verirsin dedim anlaştık.

Şuan 1000 TL maaş için ayda 24 gün günde ortalama 10 saat çalışıyorum diğer şekilde ayda sadece 1 gün çalışıcam gene aynı maaşı alıcam üstüne koyduğum her defterde bana kar kalıcak şimdi bu güzel bir şey değilmi bence güzel birşey.

Bu arada hakaret dozunu biraz arttırmış olabilirim ama böyle adamlar gerçekten benimde sinirimi bozuyor bakalım yeni TTK bize ne getirecek inşallah bu yasama yılında çıkarda bari kıymetimiz artar

biliyorum aynı fikirde olduğumuzu...
sadece bu kişilere meydanı boş bırakmamamız gerektiği konusunda düşüncelerimi dile getirdim.
ne olursa olsun maddi yada manevi olarak bu kişiler meslektaşları etkiliyor..
umarım kanunlardaki değişikliklerle bu kişiler kısa zamanda saf dışı kalır.

Emekli İktisatçıyım.SMMM Belgem var. Bürosu ve müşterisi olan SM ile ortak çalışmak veya SMMM Belgemi kiralamak istiyorum.

Eklenme Tarihi : 03.05.2009 03:59:00

İlan Sahibi : Kahraman
Email : kalper06hotmail.com
Telefon : 05359306006

Merhaba buse hanım bu yazdıklarınız görüşüme göre İSMMMO ve ASMMMO yetkilileri ihbar kabul edip incelme başlatacaklardır Duyarlılığınızdan ötürü bir meslektaş olarak size teşekkür ederim Paylaşım her zaman gereklidir. İyiçalışmalar