Sağlık Karnesi Hakkında

Üyelik
4 Tem 2005
Mesajlar
74
Merkezi Ankara olan şirketimiz faaliyetini İstanbul da sürdürmektedir ve tüm işçilerin ikametgahı da İstanbuldadır
Fakat bağlı olduğumuz sigorta müdürlüğü Ankaradır.

İşçilerimiz sağlık karnesi çıkarmak istemektedirler, hepsinin Ankara ya mı gitmesi gerekmektedir, yoksa İstanbulda bu işlemler yapılabilir mi?

İlginize teşekkürler.
 
Üyelik
4 Tem 2005
Mesajlar
74
peki bu konuda ne yapabilirim hiç bir uygulama görmedim.
işçileri istanbulda hangi sigortaya göndermem gerekir, ekstra bir belge gerekli midir, aydınlatırsanız çok sevinirim.
 
Üyelik
2 Haz 2005
Mesajlar
24
Sevgili Burus
Korkarım ki mesele sadece Sağlık Karnesi çıkarma ile sınırlı değil.
İstanbul'da faaliyet gösteren işyerini 506 Sayılı Kanunu'nun 8. maddesi gereği ilgili SSK Müdürlüğü'ne tescil ettirmen gerekiyor. Bunun için de İşyeri Tescil Bildirgesi doldurup gerekli ekleri ekleyerek İstanbul'daki ilgili SSK Müdürlüğü'ne vermen gerekiyor. Aksi takdirde kaçak işyeri işletmekten büyük İPC'ler bekliyor seni.. Daha sonra Ankara'daki işyerinde sigortalı gösterdiğin ancak gerçekte İstanbul'daki kaçak işyerinde çalışan işçileri bu yeni tescil ettirdiğin işyerine nakletmen ve tescil tarihinden itibaren en geç 1 ay içinde sigortlarını yapman gerekir.
Bundan sonra işçilerin ilgili SSK Müdürlüğü'nden Sağlık Karnesi çıkarabileceklerdir.
İyi çalışmalar..
 
Üyelik
2 Haz 2005
Mesajlar
24
Sevgili Burus
Korkarım ki mesele sadece Sağlık Karnesi çıkarma ile sınırlı değil.
İstanbul'da faaliyet gösteren işyerini 506 Sayılı Kanunu'nun 8. maddesi gereği ilgili SSK Müdürlüğü'ne tescil ettirmen gerekiyor. Bunun için de İşyeri Tescil Bildirgesi doldurup gerekli ekleri ekleyerek İstanbul'daki ilgili SSK Müdürlüğü'ne vermen gerekiyor. Aksi takdirde kaçak işyeri işletmekten büyük İPC'ler bekliyor seni.. Daha sonra Ankara'daki işyerinde sigortalı gösterdiğin ancak gerçekte İstanbul'daki kaçak işyerinde çalışan işçileri bu yeni tescil ettirdiğin işyerine nakletmen ve tescil tarihinden itibaren en geç 1 ay içinde sigortlarını yapman gerekir.
Bundan sonra işçilerin ilgili SSK Müdürlüğü'nden Sağlık Karnesi çıkarabileceklerdir.
İyi çalışmalar..
 
Üst