Sağlık Yardımından Faydalanmak İçin

Dersane öğretmeniyim.Sözleşmelerimize göre sigortamız aylık ücret karşılığı 30 gün olarak yatırılıyordu.Kriz bahane edilip aylık ücretlerimiz aylıktan ders saatine döndürülüyor.Buda tahminen ders satimize göre 10 güne denk geliyor.Bu durumda sigortamız 10 gün yatırılırsa sağlık yardımından faydalanamma sözkonusu oluyor sanırım.Bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olabilir mi?Sağlık yardımı hakkımı kaybetmemek için ne gibi bir yol önerirsiniz?

Ynt: Sağlık Yardımından faydalanmak için

geri kalan günleri kendiniz ödeyebilirsiniz 30-10 :20 gün
20 günü sgk ya müracaat edip kendiniz ödeyebilirsiniz

Ynt: Sağlık Yardımından Faydalanmak İçin

yani bir ayda 30 günden az prim oldugu taktirde sağlık yardımı alamam değil mi?

sözleşmenizi kontrol ediniz
eğer sözleşmeniz belirli süreli ise siz kendi adınıza yatırmak zorundasınız
ama belirsiz süreli ise sizin herhangi birşey yarımanıza gerek yoktur sanırsam

hastaneye müracat edilen tarihten geriye doğru 1 yıl içinde 30 gün GSS primi ödenirse saglık yardımından faydalanılabiliyor diye duydum ama ne derece doğru bilemiyorum.benim sigortam 10 gün 10 gün yatırılırsa ben o zaman saglık yardımlarından faydalanabilirim bu anlamı çıkardım.yardımcı olursanız sevinirim.

kısmi zamanlı iş sözleşmelerinde gss'da eksik kalan gün için çalışan tarafından primleri ödenerek 30 güne tamamlanacak.

Sosyal Güvenlik Yasası değiştikten sonra malesef eğer sağlık sigortasından yararlanmak istiyorsanız 1 ay içindeki eksik günlerinizi kendiniz yatırmak zorundasınız.