Şahıs Firması Devir

Merhaba. Ben çok kötü durumdayım. Yardımınıza ihtiyacım var. Eşim 2013 yılında adıma işyeri açtı. Hiçbir vergiyi ödememiş.
Toplamda 6 milyar kadar vergi borcum,
Bankadan kredi kart ve kmh tada toplam 30 milyar borç gözüküyor.
İhanetten ötürü boşanma davası açtım
Benim şuan hiç gelirim yok bu kadar borcu ödeyecek.
Beni kandırıyormu bilemedim.
Devir yap bana borçlar benim olsun diyor
Yada kapatırsan kmh Kobi olduğu için senin değil firmanın bişey olmaz diyor.
Ne olur bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim teşekkürler şimdiden hayırlı geceler

Merhaba
Malesef bu borclarin devri mumkun degil. Sahis isletmesi oldugu icin bors sizin borcunuz.
Kredi ya da kredi kartlari bunlar nasil cikarildi. Imzalar sizin degil mi? Bilginiz dısinda ise muhakkak ilgili banka ile gorusun.

Sadece kredi kartı onayladım. Ama zaten fazla olan kredili mevduat hesabı pos cihazı alım işlemlerinde bankada sağlanmış. Oyüzden sordum. Kredili mevduat hesabı işyeri adına , devri mümkün değil mi? Anlaşılan zor günler bekliyor. Sağolun

Benimde buna benzer bir sorunum var. 2010 yilinda babamin isletmekte oldugu ltd sirketine yuzde 20 oraninda ortak oldum. Gecenlerde banka hesaplarima bloke geldi. Maliyeye gittigimde sirketin 2005 ten bu yana toplamda 350 bin lira borcunun oldugunu ve bu borctan dolayi bloke geldigini soylediler. Asil soruma gelince ;
Simdi ben bu ay icerisinde sirket hisselerini devredersem 2005 ten bu yana gelen borclardan hisse karsiligina gelen tutari mi odemek zorundayim yoksa devir alildigim tarihten bu zamana kadar olan amme borclarindan mi sorumlu olurum. Cevap verirseniz memnun olurum cok muskul durumda kaldim bu yuzden