fonradar

Şahıs Firmasından Ltd e Dönüş İşlemleri

Sorunun cevabı zor kimse sizin için geniş analizler yapamaz vakit yok cevap firmaya göre yapılan işe göre hatta ortak olmayı düşünen kişinin ortaklığı hazmetme kabullenme anlayışına göre değişir ve çok geniştir burada kısaca yazılanlar fikir vermez bu konuda yazılı kaynaklardan okursanız daha faydalı olur diye düşünüyorum.Bazı bayiliklerde tüzel kişilik isteniyor örneğin petrol ofisi bayisi olmak için gerekli bazı yatırımlarda bankalar tüzel kişiliklere daha cömert bakıyor bazende sigorta acentalığı için bile aranıyor gibi kısaca yazabilirim.İyi çalışmalar.

Son düzenleme:
Küçük işlerde şahıs firması kolaydır açtım veya kapadım demek eldeki malları demirbaşları tasviye ederek 1 günde mümkün.Şirketler ortaklarından bağımsız yasalarıda farklı tüzel kişiliklerdir ortak sadece ortaktır paydaştır kar payı alır şirketin sahibi değildir varlık şirketindir.Ortağın bunu hazmetmesi lazım şirkette benim tavrı olursa olmuyor ve sıkıntı çıkıyor.Şirketi tasviye ediyorum demek 1 yıl gerektirir masraflarıda şahıs firmasına nazaran daha fazladır.