fonradar

Şahıs firmasının aktif ve pasifleriyle Ltd.şti. kurularak hisse karşılığı devri

Benim bir Şahıs firması olan mükellefim Ltd.Şti dönüşmek istiyor. Tüm aktif ve pasifleriyle yeni kurulacak ltd.şti. ortak statüsüyle hisse karşılığı katılımı halinde vergiden istina olduğunu öğrendim.Bu işlem ymm raporu düzenlenerek yapılıyormuş.Ayrıca firmanın farklı bir ilde şubesi mevcut.Ben il defa ltd. şti. kuracağım ve benim sorularım;
1) ticaret odasında şahıs firması olarak kayıtlı kayıtlı olduğu ünvan(örneğin funda tekstil) ile ltd. kurmak istiyoruz (örn:funda tekstil ltd.şti.)internetten sicile başvuruda bulundum ama onaylamadı.Bu ticaret odasına ünvanın kayıtlı olmasından mı kaynaklı?
2) Bu şekilde nev'i değiştirerek kuruluşlarda Şahıs firmasını aynı gün kapatıp Ltd. aynı gün kurabilmek için nasıl bir işlem sırasını izlemem gerekiyor.Ki burda şubenin farklı ilde olması ve oranın kapanış işlemini nasıl yapmalıyım.
Bilgisini olan arkadaşlarımız yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
İyi çalışmalar,

Ynt: Şahıs firmasının aktif ve pasifleriyle Ltd.şti. kurularak hisse karşılığı devri

Ayrıca şahıs firması olarak bilanço esasına göre defter tutmaktadır.

Ynt: Şahıs firmasının aktif ve pasifleriyle Ltd.şti. kurularak hisse karşılığı devri

O ünvan daha önce tescil edildiği için onaylamamıştır.
Gün içerisinde şirketi kurabilirseniz niye olmasın.