SAKAT VERGİ İNDİRİMİ HAKKINDA.

Üyelik
3 Haz 2005
Mesajlar
54
Merhaba forum arkadaşlarım.Sakat işçi çalıştırılan bir yerde vergi indirimi yaparken,bununla ilgili hangi yol ve prosüdürleri izlememiz gerekir.cevaplarınız için teşekkürler...
 
Üyelik
20 Haz 2005
Mesajlar
5
VERGİ İNDİRİMİ

merhabalar
paket programlarında sakat işçilerin sakatlık derecesini personel kartına girersen program kendisi gelir vergisi matrahından düşer.(sakatlık derecesini sağlık kurul raporuyla belirtmesi lazım)
 
Üyelik
20 Haz 2005
Mesajlar
5
sakatlık indirimi

NASIL BAŞVURACAKSINIZ

Sakatlık indiriminden yararlanmak isteyen ;

ÖZÜRLÜ HİZMET ERBABI İÇİN: Bir dilekçe ve

Çalıştığı işyerinden alacağı hizmet erbabı olduğunu gösterir belge, Nüfus cüzdanı örneği ve üç adet fotoğraf,


MALİYE BAKANLIĞINCA YAPILAN İŞLEMLER
Defterdarlık Gelir Müdürlükleri, Vergi Dairesi Müdürlükleri ve Malmüdürlükleri kendilerine başvuran özürlülerin kişisel bilgilerini "Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkındaki Yönetmelik" ekindeki rapor formuna yazacaklar ve bu formları bir yazıya ekleyerek, özürlüleri yetkili sağlık kurulundan en yakın olanına sevk edeceklerdir.

Yetkili sağlık kuruluşu tarafından verilen raporlar yukarıda sayılan müdürlüklerce Maliye Bakanlığı Merkez Sağlık Kurulu'na gönderilecektir. Merkez Sağlık Kurulu tarafından incelenen ve sakatlık dereceleri belirlenen raporlar, ücretlilerde işverene, diğerlerinde kendilerine verilmek üzere Defterdarlığa gönderilecektir.
 
K

Kemal

Ziyaretçi
SAKAT VERGİ İNDİRİMİ HK.

Merhaba,

Benim tüm yazacaklarım. hitaf67 arkadaşım tarafından yazılmış,şu anda yapılan uygulama aynen böyle, bu işlemlerden sonra eğer hak ediyorsa özürlü kişiye vergi indirimi uygulayabilirsiniz.
 
Üst