fonradar

Sendikalar Kanununun Bazı Maddelerinin Değiştirilmesine Dair

bu değişikliği yeterli buluyor musunuz?

• evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • hayır

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0

ibrahimb

Katkı Sunan Üye
değerli forumdaşlar,
daha önce çeşitli başlıklar altında bahsi geçen ek-1 ve ek-2 ile ilgili değişiklik yürürlüğe girmiştir.

19 Temmuz 2005 Tarihli Resmi Gazete Sayı: 25880

Sendikalar Kanununun Bazı Maddelerinin Değiştirilmesine Dair Kanun
Kanun No: 5401 Kabul Tarihi: 03.07.2005

MADDE 1. — 5.5.1983 tarihli ve 2821 sayılı Sendikalar Kanununun 33 üncü maddesinin birinci fıkrasının 5332 sayılı Kanunla değişik (8) numaralı bendinde geçen "genel kurul kararıyla" ibaresi "yönetim kurulu kararıyla" olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2. — 2821 sayılı Kanunun 62 nci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

Madde 62. — İşveren, işe aldığı veya herhangi bir nedenle iş sözleşmesi sona eren işçileri, izleyen ayın 15’ine kadar aylık bildirimle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bildirmek zorundadır.

MADDE 3. — Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4. — Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

ek1 ek2

Ne anladım bu işten;
aynı bakanlığın kurumları ve il müdürlüklerine işçi giriş ve çıkışlarını ya internetten veya elden ayrıntılı olarak bildiriyoruz zaten.E bildirge ile. sanki çok büyük bir değişiklikmiş gibi bu kanuna zaman harcayıp birde yayınlıyorlar.Bunun için zaman harcamaya bile gerek yok bence.

Bakanlığada bildirmesek ne olur sanki?

Bölge müdürlüklerin arşivleri tıka basa doldu şimdi sıra bakanlıkta. :evil:

sayın canbolata katılıyorum çünkü aslında forumda başka yerlerde geçtiği gibi ek1 ve ek 2 nin tamamen kalkması gerekiyor.bu fuzuli bir zaman ve masraf kaybıdır :oops: :evil: