fonradar

Serbest Meslek Makbuzu Hk

sayın üstatlar örneğin cep telefonu satışı ve ayrıca tamiratı yapan şahısla ilgili serbest meslek makbuzu düzenlerken hem hizmet hem de alım satım ücretinin ortalamasını mı göz önünde bulundurmalı yoksa sadece alım satım ücreti üzerinden mi makbuz düzenlenmeli. yada şahıs köyde bakkal ve kahvehane işletiyor. ayrıca üzerine bir de biçerdöveri var.(işletme hesabına tabi) Bu şahısla ilgili muhasebe ücretini nasıl belirlemek gerek serbest meslek makbuzunda hangi rakamı yazmak gerek. yardımlarınız için teşekkürler hayırlı işler.

Resmi gazetede yazılı tarifenin altında kalmamak kaydı ile aranızda anlaştığınız rakam ne ise ona göre kesersiniz.

cevabınız için teşekkürler peki soruyu şöyle değiştirsem bu tür işletme sahipleriyle fiyat konuşurken tarifedeki tek kritere göre mi yoksa hem alım satım hem hizmet kriterine göre mi konuşmak gerek. (örneğin biçerdöveri var aynı zamanda kahvehane işletiyor ve bakkalı var yada işte hem cep telefonu alıp satıyor sıfır-ikinci el ve tamirat işini de yapıyor bunun gibi) tarifede 2013 için mesela hizmet işçisiz 100 ; alım satım 105 tl ise ikisinin ortalamsını alarak mı müşteriyle fiyat konuşuyorsunuz??