Serbest Meslek Makbuzu ile çalışanlarda İş Kanunu uygulaması

Merhabalar,
İşletmede, sözleşme ile çalışan ve danışmanlık yapan, Serbest Meslek Makbuzu kesen bir danışman, sözleşmenin feshi halinde İhbar Kıdem Tazminatı vs. diğer hükümler uygulanır mı?

Sayın mtankutk,

İşletme ile danışmanlık hizmeti veren ve serbest meslek makbuzu kesen
danışmanın sözleşmesi fesih edildiğinde sözleşmenin içeriğindeki tazminat hükümleri uygulanmalıdır.Ayrıca ihbar ve kıdem tazminatı alabileceğini sanmıyorum.

Saygılarımla,

NOT: Çorlu'ya sevgiler saygılar.

Ayrıntılı bilgi...

smmust@f@' Alıntı:
Sayın mtankutk,

İşletme ile danışmanlık hizmeti veren ve serbest meslek makbuzu kesen
danışmanın sözleşmesi fesih edildiğinde sözleşmenin içeriğindeki tazminat hükümleri uygulanmalıdır.Ayrıca ihbar ve kıdem tazminatı alabileceğini sanmıyorum.

Saygılarımla,

NOT: Çorlu'ya sevgiler saygılar.

Sayın smmmust@f@,

Danışman ile yapılan sözleşmede iş kanunu hükümleri uygulanır diye bir madde ve herhangi bir tazminattan da bahsedilmemektedir.
Konu ile ilgili bildiğiniz kanun ya da yönetmelik var ise paylaşırsanız sevinirim.
Kolaygelsin, iyi çalışmalar...

Sayın mtankutk,

Sözleşmenizde hiçbir tazminat hükmü olmaması ilginç ! Herhalde karşılıklı
güven sözkunusu....
Ben size bizim ve mükelleflerimiz arasındaki sözleşmedeki tazminat hükümlerini aktarayım.

Taraflar haklı nedenlerle veya karşılıklı rızaları ile aralarındaki sözleşmeyi
her zaman fesh edebilirler.Üzerine aldığı işi haklı bir sebep olmaksızın bırakan meslek mensubu iş için almış olduğu ücreti geri vermek zorundadır.Buna alınan avanslarda dahildir.Sözleşmenin müşteri(İşletme)
tarafından feshi halinde meslek mensubunun ücretinin tamamı iş sahibince ödenir.Şu kadar ki;meslek mensubunun bu duruma kendi kusur ve ihmali yol açmış ise yetkili adli mercilerce tespit edilmiş olması kaydıyla
ücret geri ödenir.

Saygılarımla,

Mustafa DİNÇ
S.M.