''Sevk amaciyla duzenlenmistir,fatura kesilmeyecektir''

iyi çalışmalar arkadaşlar...

iletişim sektöründe perakende olarak faaliyet gösteren firmam, nihai tüketiciye internet paketi yanında superonlıne tarafından gönderilen modemi ücretsiz olarak veriyor... buraya kadar herşey normal....

problem modem firmamıza sevk irsaliyesiyle geliyor ve üzerinde''sevk amaciyla duzenlenmistir,fatura kesilmeyecektir'' ibaresi bulunmakta. şimdi burada nihai tüketiciye internet paketi yanında verirken yasalara ve tebliğlere göre modem faturası kesmem gerekmekte. fakat satıcı firma fatura düzenlemeyeceksiniz diyor.

bu konuda acil yardımlarınızı bekliyorum.

Ynt: ''sevk amaciyla duzenlenmistir,fatura kesilmeyecektir''

kampanya sözleşmesine istinaden bedelsiz bir fatura düzenleyebilirsin.

Ynt: ''sevk amaciyla duzenlenmistir,fatura kesilmeyecektir''

bizde o şekilde yapmayı düşünoruz (olması gerekeden şekil bu zaten)
fakat stok kayıtlarımıza sevk irsaliyeyle gelen ürünün faturası gelmeden nasıl resmi stoklarıma giriş yapacapağım. yani kayıtlarımızda sevk+fatura olmadan gelen bir ürünü stoğa nasıl işleyeceğiz.
''sevk amaciyla duzenlenmistir,fatura kesilmeyecektir''
ürünü zaten müşteriye bedelsiz veriyoruz...

Ynt: ''Sevk amaciyla duzenlenmistir,fatura kesilmeyecektir''

İnternet paketini fatura ederken altına modem de yazın karşısında bedel göstermeyin.

nguroy ' Alıntı:
İnternet paketini fatura ederken altına modem de yazın karşısında bedel göstermeyin.

benim anlamadığın konu bu zaten fatura olmadan sevk irsaliyle ürünün faturası nasıl kesilecek(irasliyeyle ürünü depoma aldım diyelim fakat fatura olmadan yevmiye kayıtlarıma nasıl alıpta faturasını keseyim)artı irsaliyenin üzerinde fatura düzenlenmeyecektir ibaresi bulunmakta ve ürün zaten bedelsiz...
(acaba konuyu yanlışmı anlatıyorum)

Demek ki bedeli olmadığı için yevmiye kayıtlarınıza girmeyecek. Siz keserken de dediğim gibi bedelsiz olarak fatura içersinde gösterin.
Neden kafanız karıştı? Modem sayısınıda haricen takip edin.

vermiş olduğunuz cevaplar için teşekür ederim
benim anlamadığım konu irsaliye üzerindeki "faturalandırılmayacaktır" bu konuda herhangi kanun maddesi mevcutmu neye göre bu uygulamayı yapıyorlar...

ayrıca bedelsiz olan ürün sevk irsaliyesiyle geliyor. siz kayıtlarınızı sevk irsaliyesine göremi yevmiye kaydı yapıyorsunuz ayrıca biz stoklu çalışan firmayız... herhangi bir inceleme esnasında sormazları bu ürünlerin faturası veya iraliyeli faturası nerede ...

Sevk irsaliyesini ,fatura gibi kayıtlarınıza alabilirsiniz. Herhangibir bedel olmadığı için yevmiye kaydı olmayacaktır.
Müşterinize gönderirken de aynen size geldiği gibi bedelsiz fatura kesebilirsiniz.