SGDP İle ödenen primler

Herkese iyi forumlar,
Emeklilerin SGDP ile ödenen primleri, e-devletten prim ödeme gün sayısı sorgulandığında görünmüyor. En son emekli olmadan önceki ödenen primleri görünüyor. Emeklilerin SGDP ile ödenen primlerini nasıl görebiliriz acaba. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Ynt: SGDP İle ödenen primler

Yok öyle bir priminiz. Adı üstünde "DESTEKLEME" sosyal güvenliği desteklediniz bitti gitti. SGK'nın oldu o primler...

hlydent ' Alıntı:
Yok öyle bir priminiz. Adı üstünde "DESTEKLEME" sosyal güvenliği desteklediniz bitti gitti. SGK'nın oldu o primler...

+1

kısacası Ceza primi bunlar... Kurum diyorki sen emekli çalıştıracağına, normal sigortalı çalıştır.. eğer çalıştırmıyorsan, gel beni destekle o zaman al sana ceza primi = SGDP... bu primin emekliye bir yararı yoktur..

Cevaplar için teşekkür ederim. Ama benim öğrenmek istediğim emekli olan şahıs kendi adına ödenen bu primleri nerden görebilir.

emekli personel, sgdp nin ödendiğini neden öğrenmek isterki,

Neden istemesin ?

Normal ssk'lı çalışan neden isterse ondan ister ;)

hayır yani normal ssklıyı anlarımda, emekliyi anlamadım :)

Maaş ile ilgili olabilir. Belki emekli kişi sigorta yerine Ek Maaş istemiştir işverende sigortalı gösteriyorum veremem.. Gibi olaylar yaşanmış olabilir..

"emekli personel, sgdp nin ödendiğini neden öğrenmek isterki" diye sormuşsunuz;
Büyük bir baraj inşaatında çalışırken emekli olan ve emekli olduktan sonra, deneyimi itibariyle kendisinden iş bitene kadar çalışması talep edilen ve şu anda ilgili işlerde çalışma süresini ispat etmesi halinde ilgili kurumdan (DSİ) "Büyük Su Yapıları Denetimi" Ruhsatını alabilecek bir yakınım için sormuştum. Bu arada ilgili listeyi SGK dan aldım.