zirve

Sgdp tabi part-time çalışan

Üyelik
11 Mar 2009
Mesajlar
57
Konum
KAYSERİ
emekli olarak part-time çalışanlar onlarda 30 güne tamamlama zorunluluğu var mı ? yoksa onlar atıyorum ayda 7 ve 14 gün part-time çalışabilir mi?
 

hakankrl

Tanınmış Üye
Üyelik
13 Eki 2008
Mesajlar
1,568
Konum
Ankara
Ynt: Sgdp tabi part-time çalışan

Sosyal güvenlik destek primine tabi olanlar genel sağlık sigortasına tabi olmadığından 30 güne tamamlama zorunluluğu yoktur.
 
Üyelik
11 Mar 2009
Mesajlar
57
Konum
KAYSERİ
Ynt: Sgdp tabi part-time çalışan

Ama sgk nın yayınladığı dilekçede aynen şöyle geçiyor:
Sgdp tabi olanlar,Kanunun 5 inci maddesi kapsamındaki sigortalılar,ay içinde birdan fazla işyerinde çalışıp toplam çalışma süresini 30 güne tamamlayanlar........ Kanunun 88. maddesinin dördüncü fıkrası uygulanmaz.

Aralarda virgül olduğu için bunları ayrı ayrı mı değerlendireceğiz.Ben başta sizin gibi düşündüm ve uyguladım.tekrar genelgeye baktım sonuçda sgk bu işi belli olmaz .aralarda virgül var bunlar ayrı ayrı mı yoksa Sgdp çalışanları da 30 güne tamamlayacaklar.
 
Üst