fonradar

Sgk Hata Mesajı Daha Önce Bu Hata Mesajını Hiç Almadım

cetvel

Tanınmış Üye
merhabalar,
Muhtasar ve prim hizmet beyannamesinde 3 il pilot olarak seçilmişti

mükellefimin bir tanesini sehven e bildirge ekranından gönderdim. sonra muhtasar ve prim hizmet beyannamesinden göndereceğim aklıma geldi. ve e bildirge ekranından gönderdiğim e bildirgeyi iptal ettim.

sonrasında muhtasar ve prim hizmet beyannamesini doldurarak ilgili kişi satırına da ek yazarak gelir idaresine gönderdim. muhtasar da hata yok ama sgk tarafında aşağıdaki gibi hata geliyor.

sgk mesajı ilgili dönemde sigortalılar için farklı belge türlerinden 30 günden fazla hizmet gününü aşıyorsunuz ilk defa böyle bir hata aldım. daha önce böyle bir hata alan oldu mu çözümünüz nedir yada sgk yazılım yaptıda bugüne özel mi bir hata var.
teşekkürler.

Merhaba bende aynı hatayı aldım. Beyannameyi onayladıktan sonra hata verdi. Bağlı bulunduğum sgk il müdürlüğünü aradım ve [email protected] adresine hata ile ilgili mail atmamı söylediler. Mail attım ve geri dönüş yaptılar. Çalışmalar sürüyor veremediğiniz belge türüne ait bilgileri tekrar verin dediler. Bende düzeltme beyannamesi verdim. Düzeltme beyannamesi verirken sgk bildirimleri bölümünde kutucuk var orayı işaretlemek gerekiyor ve sadece bildiremediğiniz kişileri ekliyorsunuz. Bu arada Mart 2018 dönemine ait beyanname verme süresi 26.04.2018 tarihine kadar uzatıldı. Ödeme günü aynı.

özel bin inşaatı muhtasar ve prim hizmet beyannamesini göndermeye çalışıyorum. gelen mesaj aşağıdaki gibi 3 aydır gönderiyorum bugün ne oldu ne değişti. bu hata cümlesinden ne anlamak lazım hakikaten çözemedim.

hata mesajı :

05/2018-05/2018 MUHSGK beyannamesi, MUHSGK beyannamesinin E-Beyanname sisteminde

kullanıma açılmasından önceki ya da kullanıma kapatıldığı bir döneme ait olduğu

için bu beyanname E-beyanname sistemi kullanılarak gönderilemez.

merhabalar,
Muhtasar ve prim hizmet beyannamesinde 3 il pilot olarak seçilmişti

mükellefimin bir tanesini sehven e bildirge ekranından gönderdim. sonra muhtasar ve prim hizmet beyannamesinden göndereceğim aklıma geldi. ve e bildirge ekranından gönderdiğim e bildirgeyi iptal ettim.

sonrasında muhtasar ve prim hizmet beyannamesini doldurarak ilgili kişi satırına da ek yazarak gelir idaresine gönderdim. muhtasar da hata yok ama sgk tarafında aşağıdaki gibi hata geliyor.

sgk mesajı ilgili dönemde sigortalılar için farklı belge türlerinden 30 günden fazla hizmet gününü aşıyorsunuz ilk defa böyle bir hata aldım. daha önce böyle bir hata alan oldu mu çözümünüz nedir yada sgk yazılım yaptıda bugüne özel mi bir hata var.
teşekkürler.
merhaba
ekimde başlanacak ama önceden bir deneme yapayım dedim bdp de
xml yükleme denedim başaramadım ,ssk sitesindeki gibi xml yükleme olayı yokmu?