SGK İşveren Prim Desteği

Kolay işverenlik kapsamında sistem tarafından otomatik olarak oluşturulan Ocak 2021 SGK tahakkukunda %5 işveren prim desteği uygulanmamış. Bu durumu nasıl düzeltebiliriz?

Kolay isverelikte menü de teşvik tanımlama bölümünde( kolay isverelik girişin altında ) teşvik sıralamayı 5510 ilk sırada geçecek şekilde onaylamalisiniz ...bunu yapmak ile birlikte sigortalı emekli olmayacak ve işyerinin borcu olmayacak

Ayrıca aklınızda olsun. Kolay İşverenlik uygulamasında Örnek Ocak/2021 bordrosu için sistemden düzeltme yapmak isterseniz Şubat ayında 21-23 arası düzeltme yapabilirsiniz.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi otomatik oluşturulan bildirgeyi 22 Şubat'ta iptal ettim, sonra işveren sisteminden 5510 prim indirimini işaretledim, yeniden e bildirgeyi girdim. İndirim tahakkukta göründü. E bildirgeyi iptal etmeden düzeltme yaparsak indirimi bir sonraki aydan başlatıyor.

merhaba. Bende de aynı durum var. Bildirgeyi iptal edeceğim. Ancak son bildirgeyi iptal onaylama sayfasında cari dönem bildirgesini iptal etmeniz durumunda, bu dönem internet üzerinde değişiklik silme ekleme yapamazsınız. Sgk ya gitmelisiniz diyor. İptal bildirgesini onaylayıp sonra sıkıntı yaşar mıyım tekrar giriş için

Bu yapacağınız işlem 01.05.2021 tarihi ve sonrası içinse artık geriye yönelik değişiklik yapamazsınız ....bu tarihten önce ise iptal işlemi yaptıktan sonra SGK işlemi onaylayacak arkasından ek/5510 vererek düzeltme yapabilirsiniz...