Sgk'da Primlerim Görünüyor Fakat İşe Giriş Tarihim Yok !!!

selamün aleyküm değerli forum üyeleri , başlıkta belirttiğim gibi 3 ay önce işe başladım ssk primlerim görünüyor ama işe giriş tarihim görünmüyor !!! muhasebeciye söyledim düzelteceğiz diyor geciştiriyor...neden işe giriş tarihim görünmüyor konuyla ilgili arkadaşlar bilginiz varsa yardımcı olursanız teşekkür ederim...

İşe giriş bildirgenizi vermeyi atlamışlar, muhasebecinin bu düzeltmeyi yapması cezalı duruma düşürecektir. Geçiştirmesinin sebebi bu olabilir. Özellikle belirtin ki; kurum tarafından tespit edilmesi durumunda kat kat ceza ile karşı karşıya kalırlar.

çok teşekkür ederim ayse hanım...
bide bişi farkettim işyeri sicil no'lar her ayınki farklı işyeri görüküyo...
il/şube lerde farklı farklı.istanbul , izmir,manisa...
çıldırcam kafayı yicem bu nası sigorta yatırıyor.

Merhaba, Yukarıda arkadaşın dediği gibi giriş bildirgeni vermeyi unutmuşlar. Fakat bu cezalık bir durum değil primlerin yatırıldığı için. Güzel Kısa ve Öz bir dilekçe yazıp şu şu T.C Kimlik numaralı şahsın işe giriş bildirgesi unutularak verilmemiştir. Fakat Her ay düzenli bildirge verildiği için işe girişin yapılmasını rica ederiz diye yazsınlar ve İadeli tah.Postalasınlar yeterli olur. 1 ay için baktığınıda işe girişinizi görürsünüz .

Birde SGK' Primlerinin farklı farklı yerlerden ödenmesi muhtemelen işvereninizin gözü açıklığı farklı inşaat işyerlerinde gösterebilir, veya muhasebeci vasıtasıyla hiç tanımadığı firmalarda gösterebilir burada yetki sizde aslında iş sözleşmesi veya nakil sözleşmesi olmadığı sürece siz bulunduğunuz dışında başka bir yerde sgk lı olamazsınız. bu konuda uyarınız veya SGK' ya bildiriniz. En iyi çözüm o işten ayrılmak ve sgk' ya durumu ibraz edip mahkemeye vermek olur düşüncesindeyim. yinede tercih sizin.,

sygh.

Pardon ilk paragrafta yazdığınızla, kurum tarafından uygulanması gereken prosedürle tezat.