Sıfır Araç Kiralama

herkese kolay gelsin

aynı kişilerin ortağı olduğu iki adet ltd.şti. var.bunlardan birisi 1 ay önce 2007 model 70.000 ytl değerinde bir mercedes aldı ve aktifine kaydetti.bu mercedesi de diğer şirketin işlerini takip eden ortak kendi şirketinde kullanmak istiyor.şimdi ben bu mercedesi en düşük kaça kiralayabilirim.en az kasko bedelinin %5 eksiğine kiralayabilirsin diye bir şey demiş birisi.böyle olursa herhalde aylık 5.000 ytl gibi fatura kesmem lazım.piyasada da sanırım günlük 70-80 euro lardan bahsediliyor rent a car bedeli.o da 4.000 ytl gibi ediyor.ben şimdi bu mercedesi örneğin 600-700 ytl gibi bedelle kiralasam problem çıkar mı yada en düşük kaçtan kiralayabilirim.bu konuda piyasa nasıl işliyor.bana yardımcı olursanız sevinirim . şimdiden teşekkürler.

Ynt: sıfır araç kiralama

Gelir vergisi kanunun 73.maddesinde kiraya verilen mal ve hakların kira bedellerinin emsal bedelinden düşük olamayacağı hüküm altına alınmıştır. V.U.K'nuna göre Gayrimenkullerde vergi değerinin %5'i diğer mal ve haklarda (Taşıt vs.) maliyet bedelinin %10 dur.

Ynt: Sıfır Araç Kiralama

YANİ YILLIK ASGARİ 7.000 YTL GİBİ AYLIK DA ORTALAMA 600 YTL GİBİ FATURA ETMEMİZ LAZIM ANLADIĞIM KADARIYLA.ÜSTÜ NE KADAR KESİLİRSE KESİLEBİLİR YANİ.DOĞRU MU ANLAMIŞIM.

Ynt: Sıfır Araç Kiralama

mehmet700 ' Alıntı:
YANİ YILLIK ASGARİ 7.000 YTL GİBİ AYLIK DA ORTALAMA 600 YTL GİBİ FATURA ETMEMİZ LAZIM ANLADIĞIM KADARIYLA.ÜSTÜ NE KADAR KESİLİRSE KESİLEBİLİR YANİ.DOĞRU MU ANLAMIŞIM.

Doğrudur.