Sigortacılık Bağımsız Denetim Eğitimi

Ynt: Sigortacılık Bağımsız Denetim Eğitimi

Bu konu da yetişmiş Türkiye de sadece bir tane prof var. Tüm seminerleri de zaten o veriyor .
Bu sadece bir sertifika ,sigortacılık bağımsız denetim eğitimi gibi sonunda bir sınavda yok.Sigortacılık bağımsız denetim sertifikasını da eğitime katılan herkese vereceklerse bu lisanslamalar da anlamını yitirecek.smmm ruhsat bolluğu gibi olacak.

Mantıken bu kursa kimsenin katılmaması gerekirdi.
Küresel düşünün yabancı dil bilen için her yer iş alanı denilse de bu kursa katılanların %kaçı yabancı dil biliyor(!)
Ya da seçime giden hükümetin bu konuda yasal düzenleme yapacağının garantisimi var(!)
Bu kursa katılan ya da katılacak olan biri yazsa onu kursa katılmaya iten saikleri öğrenebilirdik.

Bunlar çok ileri düzey meseleler.

Meslekte sorun diye ortaya tahsilat problemi ile haksız rekabetten başka mesele atmadan kısır döngü içerisinde tartışılıp duruluyor seminerlerde.

Yani bizim asıl acı çektiğimiz nokta mesleği istanbul odasına bağlı olarak icra ediyor olmamız sanırım:)

Adamlar eğitim filan yaptıkça eleştri bombardımanına tutuyoruz. (bende dahil)

Arkadaşlar Türkiyede kaç meslek odası var? Kaç tanesinin web sitesi var!!! Bilgi edinme yasası internet sitesi yaparak orada bilgi edinme yasası kapsamında başvuru yapılmasını zorunlu tutuyor meslek odalarına... Bizim kaç odamızda web sitesi var araştırıp yazayım birazdan.

Yani mesleki örgütte durum bu:)

istanbul odası
ankara odası
izmir odası
bursa odası

bunlar başı çekiyor bildiğim kadarıyla, bu memlekette mail adresi hotmail olan mali müşavirler odaları var birazdan bulup yazarım.

bir çoğu bazı bölümleri istanbul odasının sitesinden kopyala yapıştır yapmış sitelerine.

bence acı çekiyoruz çünkü gördüğüm kadarıyla bizlerin düşündüğü yer ile mesleki örgütün durduğu yer arasında bir kaç ışık yılı mesafe var.

bu mesafenin kapanmasını da şahsen çok zor bulduğumdan ik bölümünü yeniden tasarlayarak hizmete sunan istanbul odasını bir kez daha tebrik ediyorum.

saygılar.

Şunları bir tartışmaya başlasak diyorum iyi olmaz mı sizcede?

Bu nedir arkadaşlar?

.... Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası
E-Mail : [email protected]

http://goo.gl/aKEF3 (merak eden linke tıklar görür) ben açık açık yazmayayım

Siteye girin Kurumsal yapıya girin persone tıklayın arkadaşlar, personele ulaşmak için gmail mail adresleri mevcut. Pardon adresler değil tek mail adresi.

http://goo.gl/IYDvS tıklayın arkadaşlar başka bir odanın var olduğu Türmobca ilan edilen internet sitesi ben giremiyorum girebilen var mı?

girin türmobun odalar listesine baştan aşağı tıklayın.

Bilgi edinme yasası dersen 3 - 5 oda haricinde umruna alan yok. Yasa çıkmış, onunla ilgili kurul oluşturmaları birim kurmaları şart, bir sürü alt yapı yapmaları şart. Var mı? Yok..

Zaten tüm eğitimlerde İstanbulda.. onlara gelme imkanları da yok. Durum bana göre sandığımızdan çok daha kötü..

adli muhasebeci kursuna katılanlardan ses geldi:D
Konusunda deneyimli ve profesyonel, 42 SMMM meslek mensubunun biraraya gelmesiyle kurulan,öncelikle Hile? denetimi olmak üzere, Hile Araştırmacılığı,Hile İncelemeciliği, İç kontrol, İç denetim, Kurumsal Yönetim, Bilirkişilik ve uzman şahitlik konularında hizmet verebilmek için, TÜRMOB?a bağlı İ.S.M.M.M.Odasının bir kuruluşu olan İSMMMO Akademi ?de sekiz aylık özel bir eğitimle kazanılan, Türkiye?de BİR İLK OLAN ?BAĞIMSIZ ADLİ MUHASEBE UZMANLIĞI ? sertifikasına sahip bizler Dünya Ticaret Merkezinde FRC Uluslar arası Hile Denetim A.Ş. kurduk. Firmamızın açılışını planladığımız 28 Mayıs 2011 tarihindeki açılışımıza davet ediyoruz

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi
Yeşilköy Havalimanı Kavşağı Egs Business Park B / 1 Blok Kat 4 No: 198 / 199
Bakırköy / İstanbul

6 ay kurs dışında bir tecrübeleri olmayan bu arkadaşlar adli muhasebe konusunda bir A.Ş kurabiliyorlarsa............ :)

stajyerzade ' Alıntı:
Şu anda bu eğitimin fiyatı 6.400 tl+KDV ye düşürülmüştür. Eski gidenlerede (10 bin tl veripte) aradaki farkı verecekleri ufrs kurslarından ücret almadan eğitim sunmakla telafi edeceklerini duydum.

demekki Ufrs eğitimi 3,600.-TL+KDV :)

Bu eğitime başvurmamın esas nedeni;

Hazine müsteşarlığını sigortacılık sektörü üzerindeki söz hakkı oldukça fazla (bddk, spk gibi) Yeni TTK ile başlayacak olan bağımsız denetim zorunluluğunda hazine tüzel (sermaye şirketi) sigorta acentelerinin bağımsız denetimlerinde sigortacılık ihtisasını şart olarak arayabilir.

Sonuçta kanun çıktı ancak yönetmelik tüzük vegenelgeler henüz yayımlanmadı, bu şekilde düzenleme ile karşı karşıya gelmemiz muhtemel...

demekki Ufrs eğitimi 3,600.-TL+KDV :)

istanbulda bir sürü kurs oluştu. 1.500 tl 'ye ufrs kursu veriyorlar. 4 büyüklerin ufrs kursları 1500-2000 tl civarında...

2.000 tl daha alacaklılar :)

adli muhasebe kursuna katılan 75 kişiden 74 'ü bu lisansı almış.Bir sınav yapılmış. Bütünlemesi falanda varmış1 kişi hala bütünleme sınavına giriyor.yeni dönem kursu devam ediyor.Başarı oranının bu kadar yüksek olması düşündürücü(!)parayı veren düdüğü çalar mı(!)

kursta işi nasıl bulacağız diyenlere? (işi siz bulacaksınız denmiş)
yapıların oturması gerekir .Talep edilebilir duruma gelmesi gerekir .Adalet Bakanlığı Maliye,Potansiyel şirketlerin bu alanda farkındalıklarının artması ve sistemin oturması için belli süre geçmesi gerekir ,denmiş.

42 kişide a.ş 'yi kurdular.iş bekliyorlar...

Arkadaşlar çok alakası yok ama benzer bir konu. Sigortacılık eğitim sertifikası verecek kursu düzenleyen, çalışanlarına eğitim vereceği firmadan alacağı para karşısında keseceği faturada kdv oranı ne olmalı? mesela firmadan 5,000 tl. alacaksa nasıl fatura kesmeli?

mes_ar ' Alıntı:
Arkadaşlar çok alakası yok ama benzer bir konu. Sigortacılık eğitim sertifikası verecek kursu düzenleyen, çalışanlarına eğitim vereceği firmadan alacağı para karşısında keseceği faturada kdv oranı ne olmalı? mesela firmadan 5,000 tl. alacaksa nasıl fatura kesmeli?

Soru baya karışık. Eğitim kurumunun eğitim verdiği üşteriye keseceği KDV mi soruyorsunuz.

Milli eğitim onaylı eğitim olmaması durumunda %18 dir. Ancak bu eğitimi Hazine müsteşarlığı gözetiminde bu yıl TÜRMOB organize etti, önceki yıllarda ise TSEV (Sigorta eğitim vakfı-istanbul ünv) düzenlemişti.özetle özel eğitim kurumları tarafından verilen eğitimin ve lisansın kamuda geçerliliği malesef yok.

Eğitim bedeli üzerine +%18 KDV eklenerek fatura edilmişti.