Sigortalının İşten Ayrılış Kodu (KOD 22)

Tazminatlarınızı almışsanız, problem oluşturacak durum yok. Başka bir iş yerinde işe girişte sizin bir önceki iş yerinden ayrılma sebebinizi sorabilirler fakat sgk çıkış kodunuzu sormazlar. Sonuç olarak çıkış kodunun 22 olması çok önemli değildir. İşverenden gelen yazıda büyük ihtimal sehven ekonomik durumlardan dolayı çıkış kodu 22 yazılmıştır, diyebilirler.

Tazminatlarınızı almışsanız, problem oluşturacak durum yok. Başka bir iş yerinde işe girişte sizin bir önceki iş yerinden ayrılma sebebinizi sorabilirler fakat sgk çıkış kodunuzu sormazlar. Sonuç olarak çıkış kodunun 22 olması çok önemli değildir. İşverenden gelen yazıda büyük ihtimal sehven ekonomik durumlardan dolayı çıkış kodu 22 yazılmıştır, diyebilirler.

Teşekkür ederim, tekrar yazıcam işkura. Evet, iş başvurularında soruyorlar. Her şeyden önce haksızlık benim hiçbir uyarım olmadı.

8 sene bir firmada calistim ve 22 kodla cikisimi verdiler ama butun tazmanatimi aldim fakat issizlik alamadim 4 ay kadar bosta gezdikten sonra 9 aydir bir firmada calisiyorum suan cikisim verilecek issizlik maasi alabilirmiyim 3 senede primim 935 gun suanda

İşten çıkarılış tarihinizden geriye dönük 3 yıl içinde (Örn: 18/02/2014-17/02/2017 arası) 935 gün var ise ve işv. çıkardı şeklinde çıkışınız yapılırsa alabilirsiniz.

Suanki firmamda 9 aydir calisiyorum ve sigortam tam yatiyordu sadece kasim ayinda 1 gun ucretsiz izin almak zorunda oldugum icin sigortam o ayda 29 gun gorunuyor geriye donuk son 4 aya bakildiginda sorun olurmu maas haketmemde peki

Haziran 2016 30 gun
temmuz 2016 30 gun
agustos 2016 30 gun
eylul 2016 30 gun
ekim 2016 30 gun
Kasim 2016 29 gun
Aralik 2016 30 gun
Ocak 2016 30 gun
Subat ayi sonunda ihbar verilecekse genemi sorun olur? Ihbarim 4 hafta sure olarka verilecek ?

Son 120 gün hesabına ilişkin,
işcinin talep edip,işverenin onayı ile işcinin ücretsiz izin kullanması nedeniyle kasım 29 olması kesinti sayılmaz düşüncesindeyim

Ücret izin sonucu Kasım ay ının 29 olmasından değil,
çıkış bildiriminde kod.22 kullanılmasından dolayı siz işsizlik ödeneğine hak kazanamamış oluyorsunuz

Benim onceki isyerimde cikis kodum 22 idi 2008 / 01 ile 2016/ 01 arasi 8 sene calistim ve ayrildigimda o zaman cikis kodu 22 idi tazminatimi aldim fakat issizlik alamadim 4 ay calismadim sonra 2016 haziran ayinda girdigim firmada bu sekilde calistim 9 aydir ihbar suresi verilecekmis son 4 ayda kasimda 1 gun eksik sadece toplamdada 3 senelik dilimde 2014 /02 ile 2017/ 02 tarihleri arasindada 935 gun ssk yatmistir

Şimdi anladım.
x-8 sene bir firmada calistim ve 22 kodla cikisimi verdiler ama butun tazmanatimi aldim fakat issizlik alamadim
y-4 ay kadar bosta gezdikten sonra 9 aydir bir firmada calisiyorum suan cikisim verilecek issizlik maasi alabilirmiyim 3 senede primim 935 gun suanda
-"x"işyerinden işsizlik maaşını hak etmeyecek şekilde ayrılmışsınız(tazminat konusu ile işsizlik ödeneği ayrı konulardır)
-daha sonra "y"işyerinde işe başlamışsanız bu durumda;
a-son "y" işyerinden ayrılış nedeni önemli
b-olayımızda görüldüğü üzre;
ilk "x"işyerinden işsizlik ödeneği hak etmeyecek şekilde ayrıldıktan sonra çalışmaya devam edip,bu defa işsizlik ödeneği alacak şekilde ayrılındığında ne kasım 29,nede önceden işsizlik ödeneği haketmeyecek şekilde ayrılmış olmanız sorun teşkil etmez,dadiğim gibi son "y"işyerinden ayrılış nedeni önemli,
şeklinde düşünmekteyim.

Bilgilendirmeniz icin tesekkur ederim eger son 4 aylik dilimde 120 olmayip 119 olsa bile ucretsiz iznimi ibraz ettigim takdirde hak kazanmam gerekiyor. Ilginize tekrardan tesekkurler.