Sigortamda Çıktı-Girdi Yapılmış Tazminatım Yanar mı ?

öncelikle yardım ve bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.bir otelde 21.06.2015 tarihinde işe başladım.04.08.2016 tarihinde çıkış 05.08.2016 tarihinde yeni giriş görünüyor işletme numarası ve adı halen aynı.şuan aynı şirketin başka otelinde çalışmaktayım .
Tekrar çok teşekkür ederim. çok iyi bilgilendirici bir site..

öncelikle yardım ve bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.bir otelde 21.06.2015 tarihinde işe başladım.04.08.2016 tarihinde çıkış 05.08.2016 tarihinde yeni giriş görünüyor işletme numarası ve adı halen aynı.şuan aynı şirketin başka otelinde çalışmaktayım .
Tekrar çok teşekkür ederim. çok iyi bilgilendirici bir site..
,
Çıkış neden kodu 16 numara ise problem olmaz. Aynı işverenin farklı şubesine nakil edilmişsinizdir.

Sedat bey bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.mazur görün daha 22 yaşındayım bu işlerden pek anlamıyorum. Melek kodum 5131,06 idi 5131,10 olark değişmiş bu ne anlama geliyor işyeri numaram da değişmiş.

Sedat bey bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.mazur görün daha 22 yaşındayım bu işlerden pek anlamıyorum. Melek kodum 5131,06 idi 5131,10 olark değişmiş bu ne anlama geliyor işyeri numaram da değişmiş.
Rica ederim.
Meslek kodu olarak Komi yardımcısı olarak görünüyorsunuz.

Sedat abi ben başladıgımdan bu yana resepsiyonda çalışıyorum bi sıkıntı olurmu yada bana bi eksisi
Şuan için bu meslek kodlarının bir önemi yok, ileride bu meslek kodlarına göre maaş belirleyecek sgk böyle bir kanun çıkarsa ancak o zaman bu kodlar önem arz edecek.
Örn: Mühendisin maaşı 3000 TL den az olamaz yada, Mali Müşavirin maaşı 4000 TL dan az olamaz tarzında belirlemeler olacak.

İşveren meslek kodu seçimini,işcinin yaptığı işe uygun olarak belirlemeli.
Bu olayda işciye ilişkin bildirilen kod"komi yardımcısı"ile işcinin fiilen yaptığı/çalıştığı iş uyuşmuyor,

(klavye sorunu nedeniyle ilk iletimi tamamlayamadım)
Meslek kodu ve seçimi bugün ve yarın da önemlidir.sgk çalışanların/sgortalıların meslek kodlarına göre ücret/maaş belirlemesi yapamaz,yapmamalı,zira iş hukuku yönünden sözleşme serbesti sözkonusu,ücret/maaş konusu işci-işveren arasında belirlenir,burada 3 cü bir taraf(sgk)yoktur,sgk gerçek ücret üzerinden gösterilmeyen,noksan prim ödemesi var ise bu konu üzerine gidebilir.

Sgk yönünden belki,
aynı meslek kodu üzerinden gösterilen işciler arasında,daha az maaş alan,dolayısıyla primi daha düşük gösterilmekte olan var ise bu nokta ürerine inceleme yapabilir.

Sgk yönünden belki,
aynı meslek kodu üzerinden gösterilen işciler arasında,daha az maaş alan,dolayısıyla primi daha düşük gösterilmekte olan var ise bu nokta ürerine inceleme yapabilir.
Bu noktada inceleme yapılsa dahi farklı sonuçlar çıkabilir,çünkü aynı işyerinde çalışan işciler yönünden önceden işyeri iç yönetmeliğinde farklı kriterler konmuş ve ücret sistemi de buna göre belirlenmiş,hatta sözleşmeler bu durumlar dikkate alınarak düzenlenmiş ise bu kriterler sonucu değiştirir.örneğin 10 tane mühendis var ama bunların görev tanımları farklı,bu işyerinde ki kıdemleri farklı,mühendislik üzerine toplam iş tecrübeleri farklı ve bu kriterlere göre de farklı ücretler belirlenmiş ise sonuç aynı olmayabilecektir.