fonradar

Sınav hakkı !!!

nickname

Katkı Sunan Üye
İlk sınava giriş hakkı hariç, diğer hakkında parayı yatırıp, sınava girmeyince hakkı saklı kalmış olan var mı?

Acil cevap verebilir misiniz, lütfen.

Konu başlığı ve içeriğinde Yardım/Acil/Lütfen gibi ifadeler kullanmak yasaktır.!
Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!

Ynt: Sınav hakkı, Acil !!!

2. sınavda parayı yatırıp ders kaydını yaptığım vergi hukukundan sınava katılmadım ve sınav hakkım saklı kaldı yani bir hakkım yanmadı. kritik bir durumunuz varsa girmeye bilirsiniz sonuçlar açıklandığı zaman not kısmında hiç bir şey yazmıyor emin olabilirsiniz başarılar.

Rica ederim Allah Sizdende Razı olsun
aynı sıkıntıyı bende yaşamıştım sizi çok iyi anlıyorum içiniz rahat olsun tekrar başarılar diliyorum.

acil denmiş geç cevap veriyorum biraz :)

ilk sınav harcı tüm dersler için yatırılır ilk sınavda sınava girilmeyen dersden hakkınız yanmaz ama bu zaman zaman değişebildiğinden sınav zamanı tesmerden gelen görevlilere sorarak alacağınız cevaba göre sınava girmeyebilirsiniz
ben bu şekilde ilk sınavımda sınava girmedim ve hakkım ölmedi

sonraki sınavlarda kural parayı yatırmanız değil sınava girirp girmemeniz hakkınızı öldürürü yani salona girip imzayı attığınız an bir hakkınız ölür

ders seçerek sınavlara girmeye çalışanlar tüm haklarını buna not yükseltme de dahil 2 yıl içinde kullanmaları gerektiğini unutmasınlar

ilk sınava mart 2011 de girdim. tüm derslere . ama çalışamadığım için tabi sadece hukuktan geçtim.
temmuz 2011 e giremedim.
aralık 2011 de 3 dersten girmeyi planlıyorum nasipse.
mart 2012 de
temmıuz 2012
aralık 2012
mart 2013 de mi sınav hakkım bitiyor.
2 yıllık sürem mart 2013 de mi bitiyor ,
yani 4+1 hak olduğunu gözeterek , ilk sınavda hepsiğne girdim kaldı 4 hak.
yani 2 yıllık süre dolana kadar haklarımı kullanacağım
4 sınav dönemi mi yoksa 5 sınav dönemi mi var?
kafam karıştı. mart 2013 de benm sınava girme hakkım var mı acaba ?
çünkü ders çalışma durumuma göre dersleri paylaştıtıp. 3 ders 3 ders bölüp girmek istiyorum. sonrada geçemdiklerimi işte
off ne uzun anlattımç bende bana bildikleriniz söyleyebilir misniz?