fonradar

Sınav İsteyenler! Kamu Gözetimi Kurumu?na e-Mail Atalım

vedatd

Katkı Sunan Üye
Bağımsız denetim yetkisinin sınavla verilmesini isteyen arkadaşlar! Aşağıdaki maili veya amacı aşağıdaki maille aynı olan bir maili Kamu Gözetimi Kurumu?na yollayalım. Sınavsız yetki istemeyenlerin olduğu da bilinsin. Yoksa TÜRMOB ve İSMMMO ve bazı SMMM odaları bizim adımıza bu ve benzeri kurumlara sınavsız yetki verilmesi için bizim sayımızı da kullanarak baskı yapmaya devam edecektir.

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Başkanlığı?na

TÜRMOB, İSMMMO ve bazı SMMM odaları, sınavsız, bağımsız denetim yetkisinin dağıtılmasını isteyerek bağımsız denetim mesleğini itibarsızlaştırdığının farkında değildir. Bu birlik ve odalar, sınavsız SMMM olmanın bugünkü şartlarını karşılamadan ruhsat alan kişilerin bağımsız denetim yetkisini de sınavsız almasına göz yummuşlardır. Anlamsız ve adaletsiz bir şekilde 10 yıl ve üstü kıdemi olanlara sınavsız yetki isterken sınav ve staj koşullarını yerine getirerek SMMM olanların çoğunun denetim mesleğine girişinin zorlaştırılmasını istemiş ve bu kişileri yok saymışlardır.
Yukarıdaki nedenlerle, kazanılmış hakkı olanlar dışında, sınavsız bağımsız denetim yetkisi verilmesi önerisini hiçbir şekilde desteklemediğimizin tarafınızdan bilinmesini istiyoruz.