Sınav Stresi

Ynt: Sınav Stresi

Merhabalar,

Forum'u takip ettiğim kadarıyla Finansal Muhasebeden malesef başarı oranın %8 gibi çok düşük bir seviyede. Acaba aynı düşük başarı oranı Denetim içinde söz konusu mu?

Bu soruyu soruyorum çünkü geçen sınavda sorular çok zordu diyemiyorum ben ve sanki toplama yapmak için sorulmuş sorulardı, bu sınavda daha mı zor sorulur yoksa aynı seviyede mi gelir tahmin de bulunamıyorum ben açıkçası.

Sizlerin fikirlerini merak ediyorum.

iyi akşamlar arkadaşlar.sınava sayılı günler kaldı.iyi hazırlandığımı düşünüyorum.son bi kaç gün tekrar yaparım diyodum ki oğlum dün gece havale geçirdi.kollarımda nefesi kesildi dudakları morardı bide kızım var.tek başımaydım ne yapacağımı bilemedim.oğlumu banyoya götürüp soğuk suyla yüzünü kafasını yıkadım kızım öylece bize bakıyordu. anahtarı ve kzımı alıp kapıya çıktım ve deli gibi ardam gidiyo araba lazım diye bağırmaya başladım.komşum indi hastaneye götürdük.şuan iyi ama dün gece sabaha kadar ateşini düşürmeye çalıştık .o baygın hali. ve kzımın korkmuş hali hala gözlerimin önünde.şuan boğazımda kocaman bi düğüm. demek istediğim herşey ALLAHTEN... çalıştık tamamda sınava giremeyebiliriz herşey bizim için.ben şimdi oğlumun iyileşmesinden başka hiç bişey istemiyorum.varsın kalsın finansal.varsın belge alamayım.önemli olan sağlık.hayırlısını diliyorum benim içinde sizin için de...hayırlı akşamlar...

BAHAR1981 ' Alıntı:
iyi akşamlar arkadaşlar.sınava sayılı günler kaldı.iyi hazırlandığımı düşünüyorum.son bi kaç gün tekrar yaparım diyodum ki oğlum dün gece havale geçirdi.kollarımda nefesi kesildi dudakları morardı bide kızım var.tek başımaydım ne yapacağımı bilemedim.oğlumu banyoya götürüp soğuk suyla yüzünü kafasını yıkadım kızım öylece bize bakıyordu. anahtarı ve kzımı alıp kapıya çıktım ve deli gibi ardam gidiyo araba lazım diye bağırmaya başladım.komşum indi hastaneye götürdük.şuan iyi ama dün gece sabaha kadar ateşini düşürmeye çalıştık .o baygın hali. ve kzımın korkmuş hali hala gözlerimin önünde.şuan boğazımda kocaman bi düğüm. demek istediğim herşey ALLAHTEN... çalıştık tamamda sınava giremeyebiliriz herşey bizim için.ben şimdi oğlumun iyileşmesinden başka hiç bişey istemiyorum.varsın kalsın finansal.varsın belge alamayım.önemli olan sağlık.hayırlısını diliyorum benim içinde sizin için de...hayırlı akşamlar...
çok geçmiş olsun Allah şifa versin ve Allah bir daha yaşatmasın...
gerçekten de hiçbirşey, çocuklarımızın sağlığından daha önemli değil çok üzüldüm. ama şimdi iyi diyorsunuz Allah sağlık versin. zaten yavrularımızı istemesek de ihmal ediyoruz stresimizi onlara yansıtıyoruz ama herşey onlar için onların geleceği için. siz de kendinizi daha fazla harabetmemeye çalışın Allah beterinden korusun (karşıdan söylemesi kolay ama çok şükür geçti diyin ve kafanızı toparlamaya çalışın lütfen).hepimiz için hayırlısı olsun dediğiniz gibi tekrardan Allah şifalar versin :(

teşekkür edrim.ALLAH kimseye böyle acı yaşatmasın. beni anne olan daha iyi anlar..onlar için bu belgeyi almak istiyorum.ama hiç birşey çocuklarımdan değerli değil..

Bahar hn çokçok geçmiş olsun Allah sağlık sıhhat versin para belge nasıl olsa gelir.

Birde denetim için başarı oranı düşük arkadaşlar ordaki pala finansaldanda beter adam not kıracak yer bulamadığında kelime yada harf hatalarından not kırıyor.
Geçen sınavdan geçenler şanslıydı ancak oda kursuna gidenler daha bir şanslıydı sanki hocaya bir yerden vahiy gelmiş gibi öğrencilerine verdiği notlarda ilk soru olarak 40 puanlık denetim teknikleri sorusunu vermiş artık bu bir şansmıdır yoksa başka birşeymidir günahı boyunlarına.
Biz afedersiniz ama eşşek gibi ders çalışalım adamın kitabını hatmedelim birisi kursa gitsin ve ordaki hoca notlarında ilk sayfada kafadan 40 puanlık soruyu versin ne güzel memleket değilmi dersanedekalanların nerdeytse hepsi denetim,finansal ve maliyetten kalmış durumda bilginiz olsun.
Son olarakda denetimden o soruyu hocadan alan arkadaşım 90 lık kağıtla 50 yi anca alabildi yani denetimin palasıda gene ktü den orjinal bir pala.

Bahar Hanım geçmiş olsun, sağlıktan daha önemli birşey yok gerçekten de ama hepimiz malesef kaybedince kıymetini anlıyoruz.

Denetim konusunda yaptığınız yorum ve verdiğiniz bilgiler için size de teşekkür ederim sayın Stonhand. Bahsettiğim gibi bir önceki sınavda sorular zor değildi en azından bana göre ve ona rağmen kalmak açıkçası moralimi çok bozdu ve kendimi kötü hissediyorum.Soruların zorluk derecesi düşük olunca bende sınavı toplama sınavı olarak nitelendiriyorum ve hoca bu sınavda daha zor soracak diye edişeleniyorum. Umarım bu sınavda da sorular kolay olur ve çok basit hatalara dikkat etmeden daha iyi niyetle sınav kağıtlarımız okunur da geçebiliriz. Yaşadığımız stres gerçekten çok fazla.

BAHAR1981 ' Alıntı:

bahar hanım çok geçmiş olsun benimde bir oğlum var 3 yaşında. bencede hayattaki hiçbirşey onların yerini dolduramaz ama yaptıklarımızda hep onlar için. tekrar geçmiş olsun inşallah sağlıklı sıhhatli büyür bütün çocuklar.

Bahar hanım oğlunuzun sıhhati iyidir inşAllah. Sağlık herşeyden önemli ihmale gelmez. Dersten kalsak ne olur Allah ömür verdikçe girmeye palaya sövmeye devam ederiz. Ama önce sağlık..
Denetimde çeşitlilik çok. Kitaptan soru çıkarmaya kalsak en az 500 tane soru çıkarırız. Ona da ne zamanım var ne de hepsini ezberleyecek kapasitem. O yüzden ben her dönem ezberlediğimiz klişe konular dışında pek birşeye çalışmadım. İç denetimin amaçları, Denetim türleri, Bağımsız denetimin faydaları, Bağımsız denetime tabi kuruluşlar, Denetim standartları, Denetim yöntemleri v.b. konular dışına çıkmaz inşAllah sorular.

Öncelikle Bahar hanıma büyük geçmiş olsun,sağlığın yerini hiç bir şeyle dolmaz. Arkadaşlar bu başlıkta yazılanları okudum da size yakışmıyor bence,sizler asgari bir fakülte mezunu bir sürü sınavı vermiş,staj başlatma sınavını kazanmış bu mesleği yıllarca icra etmiş profesyonel insanlarsınız,sizin gibi bu işin sona gelmiş tünel ucunda ışığı net bir şekilde görmüş insanlara yakışmıyor. Sınavı kötü geçmiş arkadaşlar kendini bir sirksin. Bence tamamlama sınavını stajını tamamlayıpta veremiyecek insan yoktur(zeka olarak). Tek çağre çalışma,onuda zamanında fazlasıyla yapmış insanlarsınız. Hepinize Allah yardımcı olsun,inşallah çalışan herkes emeğinin karşılığını alır hak ettiği mevkiye gelir.

Saygılarımla...

bahar hanım , geçmiş olsun.. acil şifalar..

Bahar hanım geçmiş olsun,

Stajyer34 sınavlar nasıl geçti değdi mi o kadar strese

bahar hanım çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin girebildinizmi sınavlara

ya arkadaşlar temmuz sınavındaki gibi olmasın 72 gün genemi bekleyeceğiz

denetimzede ' Alıntı:
ya arkadaşlar temmuz sınavındaki gibi olmasın 72 gün genemi bekleyeceğiz

bence mail fax olayına şimdiden başlasak 80 gün sonra ancak açıklanır:))

faks olayımı çok erken olmazmı

geçen sınavda yasal süre geçtikten sonra açıklanmıyor diye en son aradığımda teldeki adam dövecekmiş gibi konuşuyordu şimdi diil faks çekmek arasam heralde cevap vermeden telefonu yüzüme kapatır.

denetimzede ' Alıntı:

geçen sınavda yasal süre geçtikten sonra açıklanmıyor diye en son aradığımda teldeki adam dövecekmiş gibi konuşuyordu şimdi diil faks çekmek arasam heralde cevap vermeden telefonu yüzüme kapatır.

Ben bilgi edinme yasası cercevesinde bu sınavların ne zaman aciklanacagina iliskin yasal durum hakkında simdiden turmoba soru sorulması, önceki dönemlerde yaşanan mağduriyetlerde göz önüne alınarak cevapların yasal süresi içinde açıklanması dileklerinin iletilmesi gerektiğini düşünüyorum:) bana bakmayın siz:)

battibalikyangider ' Alıntı:
denetimzede ' Alıntı:

Ben bilgi edinme yasası cercevesinde bu sınavların ne zaman aciklanacagina iliskin yasal durum hakkında simdiden turmoba soru sorulması, önceki dönemlerde yaşanan mağduriyetlerde göz önüne alınarak cevapların yasal süresi içinde açıklanması dileklerinin iletilmesi gerektiğini düşünüyorum:) bana bakmayın siz:)

faks çeksek sesimizi duyan olurmu?

denetimzede ' Alıntı:
battibalikyangider ' Alıntı:
denetimzede ' Alıntı:

[/quote]

[/quote]

bi organizasyon yapalim da.. fax olur mail olur baska bisi olur.. geçen donemki durumları hatırlatıp bu donem boyle olmamasini saglamaliyiz. burnumuzdan fitil fitil geldi bu sınav sonucu meselesi gecen sınavı anımsasana

Bu sınavı zaten abartıpda 70 günde açıklarlarsa bu iş itirazlara döner, gelecek sınavdan bir yada iki hafta önce sonuçlar açıklanır.
Ben bu sınavın sonucunu kestiremiyorum o yüzden dersaneyede gidemiyorum kağıdım çok düzgün çok sağlam ancak finansalcı ve maliyetçi ne verir ne yapar bilemediğimden mart sınavına hazırlanamayacağımı biliyorum. en azından boşuna bir hakkımın gitmesindense bu dönem finansaldan kalırsam mart sınavına girmeyeceğim.
Tabiki bu bir çözümmü hayır tamamen düzene teslim olmak.