fonradar

Şirket ortaklığından ayrılmak.!

Merhaba
3 sene calıstıgım firma 2 ci bir firma acmaya karar verdi.patronum ve eşi %50 ortaktılar.2 ci sirket icin patronumun eşi ortaklıktan ayrıldı ve gecici olarak yerini bana devretti .Patronumun eşi 2 ci sirkette müdür olarak gözüküp yegenini de ortak aldı.Ben patronumla eski şirkette %50 ortak olarak kaldım ben pasif patronum müdür olarak yetkili olarak gözüküyordu.Bana söyledikleri 2 ayrı sirket acılması sebebide 2 ayrı marka ile yurtdısı baglantısı kurmaktı.hangisi iyi olursa 6-7 ay gibi bir dönemde aktif olmayan sirket kapatılacaktı böylece bende ortaklıktan cıkmıs olacaktım.Patronumun eşinin üzerine olan sirket baglantı kurdu dendi ve eski şirketin icindeki bütün evler arsalar maddi gelirler yeni sirkete ve patronumun esinin yegeninin üzerine devredildi.Tam benim üstüme olan sirket kapanacak derken patron eski sirketin üzerine bulunan alısverişlerden olan cekleri ödememeye basladı.dolayısıyla sirket hukuki işlemlerle karsılastı.Patronumun ve esinin üzerinde hic bir mal olmadıgından yegenlerinin üzerine bulundugundan bankalar teminatlarının alacaklarının dısında ki sirketlere ödeme yapılmadı.Üstelik bana 2 sirketinde kapatıldıgını iflas ettigini söylediler fakat sonra ögrendimki şirkete ait milyalık vergi borcu ve ceklerden dogan mahkeme kararları cıktı.Sürekleri peşlerinde dolastım arastırdım sordum ama şirketi üzerimden almıyorlar sorumlulugum olmadıgına dair her hangi bir belge de vermiyorlar halledicez borclar kapanacak seni hukuki yada resmi olarak hic birşey baglamıyor şirket müdürü olarak ben sorumluyum ceza gelirsede bana gelecek diyip beni geciştiriyorlar.Ne yapacagımı bu insanlardan nasıl kurtulacagımı bilemiyorum.Maddi olarak bende iyi durumda degilim son bir senedir iş arıyorum 1-2 yere girdim ama uygunsuz davranıslara maruz kaldım.o yüzden gecim sıkıntısı cekiyorum ve iş bulmakta zorlanıyorum.bu sıkıntıların icinde birde bu insanlardan dolayı basıma bişey gelmesinden korkuyorum.zaten eski işyerimdençalıştıgım son 7 aylık maasımıda vermediler alacagımıda tahsil edemiyorum.BANA YARDIMCI OLUR NE YAPMAM GEREKTİGİ İLE İLGİLİ BİLGİ VERİSENİZ COK SEVİNECEGİM.